3. Бордо потопи Лион на „Шабан Далма” и сложи началото на края на една ера

Бордо потопи Лион на „Шабан Далма” и сложи началото на края на една ера

Дали Лоран Блан детронира Лион и дали Марсилия най-накрая ще стане шампион? Предстои да видим...

Отборът на Бордо постигна изключително ценна победа с минималното 1:0 у дома над тима на Лион в дербито на 32-ия кръг на френската Лига 1, което може да се окаже и най-важният мач за целия сезон. Жирондинци изстрадаха победата си и изпревариха Лион в класирането. Шампионите вече са трети и като че ли това бе краят на една незабравима ера от френския футбол.

Срещата започна динамично и двата отбора си размениха по няколко много добри атаки, но Диавара за домакините и Бензема на два пъти за гостите не успяха да отбележат. Стигна се до 42-ата минута, когато Алиу Диара разстреля вратаря на Лион с хубав удар от границата наказателното поле и докара до лудост феновете на „Шабан Далма”.

През втората част Лион направи всичко възможно да се върне в мача, но шансът не бе на страната на Жуниньо, Бензема и компания. Бордо пък на няколко пъти направи страхотни контраатаки и можеше да вкара втори гол, но пропуски направиха Чамак и Гуркюф. Финалните минути на мача преминаха изцяло в полето на Бордо, но защитата на домакините се справи с финалния натиск на Лион и удържа ценната преднина.

Така с тази победа Бордо излезе на втора позиция със 62 точки, 2 зад лидера Марсилия и 2 пред шампиона Лион, който едва ли ще успее да запише 8-а поредна титла в своята история.