Борнемут вкара 5 за полувреме и продължи за ФА Къп (ВИДЕО)

„Черешките“ са първите участници в 1/16-финалите

Елитният Борнемут е първият участник в 1/16-финалите на тазгодишното издание на турнира за ФА Къп.

„Черешките“ разбиха у дома с 5:0 втородивизионния Суонзи като вкараха всички попадения още преди почивката.

Всяко от тях бе дело на различен футболист като уелсецът Дейвид Брукс се отчете с гол и 2 асистенции.

Той вкара за 4:0 в 35-ата минута, а още в 7-ата подаде на Лойд Кели, който откри резултата.

Само 3 минути по-късно Брукс асистира и на Алекс Скот, направил 2:0. Последният пък подаде на Луис Синистера, оформил класиката още в 14-ата минута.

Голът за крайното 5:0 пък бе дело на Доминик Соланке, който вече има 9 попадения в последните си 10 двубоя за Борнемут.

Така „черешките“ продължиха напред в най-стария клубен футболен турнир, докато Суонзи отпадна и вече може да се фокусира изцяло върху изявите си в Чемпиъншип.