3. Брайтън и Нотингам завъртяха зрелищно реми помежду си (ВИДЕО)

Брайтън и Нотингам завъртяха зрелищно реми помежду си (ВИДЕО)

Двата тима си вкараха по два гола и не се победиха

Брайтън и Нотингам Форест завършиха при резултат 2:2 на „Амекс“ на стадион в мач от петия кръг на Висшата лига. Крис Ууд даде аванс на гостите след точно изпълнена дузпа в 13-ата минута. „Чайките“ обаче осъществиха пълен обрат преди края на първото полувреме след головета на Джан Хиншълууд и Дани Уелбек, а Рамон Соса донесе точката за Нотингам Форест с гола си в 70-ата минута.

Брайтън, който направи трето поредно равенство във Висшата лига, вече има 9 точки в актива си, заемайки 7-о място, докато Нотингам Форест е осми със същия точков актив.

Двубоят започна с натиск от страна на Брайтън. В 9-ата минута Симон Адингра навлезе в наказателното поле и комбинира с Жоржиньо Рутер, който обаче стреля покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Матс Селс.

В 13-ата минута Нотингам Форест получи правото да изпълни дузпа, след като Карлос Балеба направи нарушение в собственото си наказателно поле. Крис Ууд пък спечели битката на нерви с Барт Вербрюген, за да даде аванс на Нотингам.

Брайтън успя отговори в 42-рата минута, след като Ян-Пол ван Хеке центрира в наказателното поле на Нотингам, където Джан Хиншълууд засече, не оставайки никакви шансове на Селс да отрази.

„Чайките“ стигнаха до пълния обрат още преди края на първото полувреме. В 45-ата минута Дани Уелбек стреля директно от пряк свободен удар от границата на наказателното поле на Нотингам Форест и реализира, с което донесе обрата за своя тим.

Брайтън продължи да бъде активен и на старта на втората част. В 50-ата минута Уелбек навлез навътре и стреля от близка дистанция, но Селс внимаваше и се намеси.

Последваха силни минути за Нотингам Форест, който отново възстанови паритета в 70-ата минута. Жога Силва остави топката на тепсия за Рамон Соса, за който остана само да чукне топката в мрежата.

В 83-ата минута Нотингам Форест остана с човек по-малко на терена, след като Морган Гибс-Уайт получи втори жълт и респективно червен картон. Мениджърът на Форест Нуно Ешпирито Санто имаше бурни претенции край тъчлинията, а Роберт Джоунс му вдигна директен червен картон.

До края на срещата Брайтън осъществи късен натиск, който обаче не даде резултат, а двата отбора спечелиха по точка след срещата на „Амекс“.

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1