3. Челси преклони глава пред Интер и Мoуриньо

Челси преклони глава пред Интер и Мoуриньо

Самуел Ето'О донесе победата с 1:0 на "Стамфорд Бридж".

Интер се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига. Челси сведе глава пред Интер в осминафиналната битка на титаните, а нерадзурите нанесоха удар, който несъмнено ще отекне из цяла Европа, побеждавайки „сините” с 1:0 в Лондон. Това бе първият мач през сезонза за Челси, в който те не успяха да вкарат гол на свой терен. Жозе Моуриньо изпълни мечтата си и осъществи триумфалното си завръщане на „Стамфорд Бридж”, макар да го направи за сметката на бившия си тим и добре познатия си съперник от Милано в лицето на Карло Анчелоти.

Двата тима си поделиха по едно полувреме като Челси не успя да се възползва от преимуществото си през първата част. След паузата Интер излезе напълно преобразен, а Уесли Снайдер поведе съотборниците си към втора победа срещу „сините” от Лондон. С изящен пас холандецът изведе силно критикувания Самуел Ето’о на чиста позиция срещу Рос Търнбул. Камерунецът реализира едва втория си гол за последните осем мача в ШЛ и с това подпечата успеха на Интер.

С играта си през първите 25 минути на срещата Челси и Интер показаха, че съставите са крайно концентрирани и мотивирани в преследването на успеха в един от най-грандиозните сблъсъци от настоящото издание на Шампионската лига. Отбранителните валове на двата полюса на терена стоически отразяваха всеки опит за противникова офанзивна акция. Преобладаващ бе добрият, въздържан и коректен тон в играта на двете формации, но това не попречи спорадичната проява на груби единоборства, повечето от които бяха следвани от съдийски сигнал.

Мудното темпо започна да набира скорост в средата на полувремето. Първи застрашителен поглед към противниковата врата отпрати голмайсторът на Челси Дидие Дрогба. След странично хвърляне на Иванович, Анелка и Малуда разиграха с глава и топката попадна в мощния таран. Без подготовка той стреля от границата на пеналта, но пред топката се хвърли Майкон и спаси своя отбор от страховития удар. В 31-ата отново след комбинация с Иванович по дясното крило Анелка се озова на чиста позиция в близост до крайната линия. Оттам той имаше празен коридор за подаване към свободния Дрогба, но не се справи по най-добрия начин.

Две минути по-късно Интер създаде първата си чиста възможност пред вратата на Търнбул, макар и с малка доза късмет. Майкон центрира високо към далечната греда от дясната половина на терена. Капитанът на домакините Джон Тери увисна под топката, а това заблуди и чакащия зад него Бранислав Иванович. Така кълбото прелетя през синята защита и попадна на главата на Самуел Ето’о. Камерунецът имаше добра позиция за стрелба, но дори и той не очакваше тънкия пас и прати удара си встрани от целта.

Последваха силни минути за „сините”. В 41-ата минута Анелка задържа продължително пред пеналта на Интер. Оттам той успя да продължи към нахлулия Малуда, който стреля от непосредствена близост. Пред удара с отличен шпагат самоотвержено се хвърли Валтер Самуел. Секунди след това Дрогба изпрати дълго подаване от левия фланг в наказателното поле. Анелка се бе позиционирал добре между двама бранители на Интер и макар че не успя да овладее по най-добрия начин, успя да нанесе акробатичен страничен изстрел. Жулио Сезар, напуснал гол линията си, се изпречи на топката и успя да я отклони в ъглов удар.

След паузата Интер излезе на терена с изцяло променена настройка. Известната пасивност и сдържаност от първите 45 минути се бяха изпарили, нерадзурите излязоха от черупката си и натикаха Челси в собствената им половина. В първите минути Самуел Ето’о проби по десния фланг и успя да прекрачи в пеналта. Там той забави атаката си и загуби топката. В 51-ата минута при едно от редките положения за Челси през втората част Малуда, един от най-добрите за Челси в този мач, стреля по диагонала от границата на наказателното поле към близката греда на Сезар. Стражът обаче успя да блокира удара и да се справи с опасността.

Без съмнение основна движеща сила през втората част в Интер бе Уесли Снайдер. В рамките на едно полувреме с четири магични подавания холандският халф успя да изведе Пандев, Милито и Ето’о на абсолютно чисти стрелкови позиции. Първо Пандев успя да поеме топката след скрит пас с пета на Снайдер. След бърз спринт македонецът покри 15-ина метра, но в последния момент, когато стреля, топкаата му бе избита. При последвалия корнер Милито също излезе на чиста позиция и стреля в ръцете на Търнбул. В 65-ата минута аржентинецът се озова очи в очи с третия вратар на Челси след феноменален пас с левия крак на не кой да е, а Снайдер. Топреализаторът на Интер за този сезон обаче също не успя да намери целта.

Сюблимният момент настъпи в 78-ата минута. В средата на терена Снайдер бързо продължи скоростна атака към далечния ъгъл на десния фланг. Там изскочи Ето’о и преминавайки през бранител в синьо, успя да промуши кълбото през плонжа на Търнбул със страхотен удар в левия ъгъл на вратата.

Челси понесе още един тежък удар, след като с директен червен картон бе изгонен Дидие Дрогба. Нападателят гледаше в недоумение докато Волфганг Щарк дори не посегна към втори жълт и извади директно червения, за да го изпрати в съблекалните. Повторенията показаха, че при единоборство с Тиаго Мота котдивоарецът е ударил съперника си в лицето.

Челси не успя да се окопити до края на срещата, а Интер продължи да гледа към вратата на младия Търнбул. В крайна сметка "нерадзурите" бяха тези, които направиха огромната стъпка към четвъртфиналите на Шампионската лига.

Челси – Интер 0:1 (1:3 общ резултат)
0:1 Ето’о 78’

За Челси: Търнбул, Иванович, Алекс, Тери (к), Жирков (Калу – 72’), Лампард, Оби Микел, Балак (д. Коул – 62’), Малуда, Дрогба, Анелка;

Наставник: Карло Анчелоти;

За Интер: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Санети, Камбиасо, Снайдер (Марига – 84’), Тиаго Мота (Матераци – 90’+2’), Пандев (Станкович – 75’), Ето’о, Милито;

Наставник: Жозе Мауриньо;

Жълти картони:

Челси:Малуда (54’), Дрогба (56’), Aлекс (83'), Тери (88’);

Интер: Ето’о (17’), Тиаго Мота (47’ - пропуска следващия мач), Лусио (54’ - пропуска следващия мач), Жулио Сезар (82’);

Червени картони: Дрогба (87');

Стадион: „Стамфорд Бридж”;

Рефер: Волфганг Щарк (Германия);

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1