3. Челси стартира защитата на титлата си с домакинско реми срещу Суонзи (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Лебедите” взеха точка от Лондон след 2:2, Тибо Куртоа бе изгонен и е аут за Манчестър Сити

Първата изненада в английската Висша лига вече е факт!

Шампионът Челси стартира новия сезон с домакинско равенство 2:2 срещу Суонзи, а освен това ще трябва да се справя без титулярния си вратар Тибо Куртоа в предстоящото дерби с подгласниците си от Манчестър Сити.

Белгийският вратар бе изгонен с директен червен картон и ще пропусне още срещите с У.Б.А. и Кристъл Палас.

Домакините повеждаха на два пъти в резултата, но в крайна сметка гостите си заслужиха точката на „Стамфорд Бридж”.

Жозе Моуриньо направи две промени в състава си спрямо титулярите при загубата от Арсенал за Суперкупата, като Диего Коща и Оскар замениха съответно Лоик Реми и Рамиреш.

Именно тези двама футболисти комбинираха при първата добра атака на „сините” в петата минута, но пасът на бразилеца бе малко по-дълъг от необходимото.

Гостите от Уелс отговориха малко по-късно, когато Бафетимби Гомис стреля с глава над вратата от чудесна позиция. После отново той имаше отличен шанс след пас на Джонджо Шелви, ала не сполучи.

Веднага след това Диего Коща поиска дузпа, а в 23-ата минута Челси поведе. Тогава Оскар изпълни пряк-свободен удар, а Лукаш Фабинаски не се намеси добре и топката спря в мрежата му – 1:0.

Радостта на домакините обаче бе кратка, понеже шест минути по-късни новото попълнение на гостите Андре Аю изравни. Бившият играч на Олимпик Марсилия стори това от добавка, след като Тибо Куртоа бе отразил удар с глава на Гомис.

Равенството се запази едва 90 секунди, защото в ответната атака Уилиан опита центриране, ала топката рикошира в крака на Федерико Фернандес и прехвърли Фабиански – 2:1.

Този резултат се запази до почивката, а малко след нея Джонджо Шелви опита хитро изпълнение на корнер, ала топката срещна гредата.

Това се случи в 50-ата минута, а в 52-ата дойде и ключовият момент в срещата. Тогава Уилиан покри една засада и позволи на Гомис да остане очи в очи с Тибо Куртоа. Последният фаулира откъсналия се нападател точно на линията на пеналта и получи директен червен картон, а Суонси – правото да изпълни дузпа.

Мястото си на терена пък трябваше да отстъпи Оскар, за да може лятното попълнение на „сините” Асмир Бегович да запише своя дебют за домакините.

За съжаление на вратаря обаче първото нещо, което той трябваше да направи, е да извади топката от мрежата си. Тя бе пратена там от Бафа Гомис, разписал се от дузпа в 55-ата минута – 2:2.

До края на срещата не паднаха повече попадения, макар че и двата тима имаха шансове, а и претенции към рефера Майк Оливър.

Ето и останалите резултати от днешния ден, както и програмата на оставащите срещи от първия кръг на Висшата лига:

Манчестър Юнайтед – Тотнъм 1:0
1:0 Кайл Уокър (’22, авт.)

Борнемут – Астън Вила 0:1
0:1 Руди Гестед (’72)

Норич – Кристъл Палас 1:3
0:1 Заха (’39)
0:2 Дилейни (’49)
1:2 Редмънд (’69)