3. „Червените дяволи” пречупиха „дроздовете” с дебютен гол на Лингард (ВИДЕО+СНИМКИ)

Варди не спира да бележи, вижте всички резултати и голмайстори в Англия

Манчестър Юнайтед постигна втoри успех за седмицата, след като надви с 2:0 у дома Уест Бромич Албиън в среща от XII кръг на английската Висша лига.

„Червените дяволи” овладяха инициативата още от началото на мача и почти не я изпуснаха, но не стигнаха лесно до успеха на своя "Олд Трафорд".

Иначе още 16-ата минута Бастиан Швайнщайгер изведе отлично Уейн Рууни на границата на пеналта, а капитанът пусна към Хуан Мата, чийто удар мина на сантиметри от страничната греда.

След това Манчестър Юнайтед продължи да има териториално предимство, но до почивката така и не успя да го материализира.

Малко след паузата все пак домакините откриха резултата. Това стори юношата им Джеси Лингард, който за първи път започна като титуляр във Висшата лига.

В 52-ата минута Антони Марсиал се опита да намери Уейн Рууни в пеналта, но Крис Брънт изчисти топката право в краката на Лингард. 22-годишният футболист я укроти и със следващото си докосване майсторски я прати в мрежата с прецизен шут в далечния ъгъл от границата на наказателното поле – 1:0.

Така младокът реализира дебютното си попадение в официален мач с екипа на Манчестър Юнайтед.

След попадението домакините се дръпнаха в защита и това можеше да им изиграе лоша шега, тъй като в 74-ата минута „дроздовете” стигнаха до най-чистото си положение в мача. Тогава Крейг Доусън центрира чудесно и намери непокрит Саидо Бераино точно на границата на вратарското поле, ала резервата не можа да улучи вратата след удар с глава, преминал над рамката.

Малко след това своя дебют за домакините направи роденият в Манчестър 18-годишен ляв бек Камерън Бортуик-Джаксън, който замени Маркос Рохо в 76-ата минута.

В последната 90-а пък Хуан Мата изведе страхотно Антони Марсиал и той проби към пеналта, където бе съборен от Гарет Макоули. В резултат последният получи директен червен картон, а Манчестър Юнайтед – правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Хуан Мата и хладнокръвно я прати в средата на вратата, за да оформи крайното 2:0.

Така Манчестър Юнайтед вече има 24 точки, с 10 повече от У.Б.А. и с една по-малко от Манчестър Сити и Арсенал, които обаче са с мач по-малко.

Колкото лидерите вече има и съставът на Лестър, постигнал трета поред шампионатна победа след 2:1 вкъщи срещу Уотфорд.

Второто попадение за „лисиците” вкара неспиращият да бележи Джейми Варди. Английският национал се разписа в 65-ата минута от дузпа и вкара в девети пореден мач от Висшата лига. Ако се отчете с попадение и в следващия, то той ще изравни рекорда на Рууд ван Нистелрой от Манчестър Юнайтед по този показател.

Междувременно Уест Хем и Евертън поделиха точките след 1:1 в Лондон, а Саутхемптън и Норич взеха пълния комплект след победи сътветно над Съндърланд и Суонси.

РЕПОРТАЖИ ОТ ВСИЧКИ МАЧОВЕ МОЖЕ ДА ГЛЕДАТЕ В СЕКЦИЯ "ВИДЕО".

Ето всички резултати и голмайстори, както и програмата за оставащите срещи от XII кръг на ВЛ:

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня