3. „Чуковете” удариха най-скъпия отбор в историята на Англия насред „Етихад” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уест Хем с три от три като гост – Ливърпул, Арсенал и Манчестър Сити

Уест Хем постигна трети пореден успех като гост, след като шокира лидера Манчестър Сити с 2:1 на собствения му "Етихад" в мач от шестия кръг на английската Висша лига.

„Чуковете” се изправиха срещу най-скъпия отбор в историята на Премиършип, тъй като титулярите на „гражданите” струваха на клуба над 300 млн. паунда, но въпреки това още в началото откриха резултата.

Момчетата на дошлия това лято Славен Билич поведоха в шестата минута, когато сметката си за сезона откри Виктор Моузес.

Пристигналият неотдавна под наем от Челси нигерийски нападател вкара с прецизен удар от границата на наказателното поле – 1:0.

Попадението бе дебютно за „гражданите” от 572 игрови минути във Висшата лига и дойде след едва деветия точен удар към тяхната врата.

Този път обаче защитата им не изглеждаше стабилна, навярно заради липсата на капитана Венсан Компани и неубедителния Еляким Мангала.

Домакините реагираха подобаващо и в деветата минута Серхио Агуеро преодоля стража Адриан, но после не можа да насочи топката във вратата, охранявана единственото от притичалия Джеймс Томкинс.

Шокът на „Етихад” стана пълен в 31-ата минута, когато Диафра Сако се възползва от карамбол в наказателното поле и от добавка успя да увои аванса на „чуковете” – 2:0.

Манчестър Сити засили натиска си и в 40-ата минута Адриан трябваше да показва чудеса от храброст с тройно спасяване срещу Агуеро, но дори и той бе безпомощен в даденото от рефера продължение.

Тогава рекордната покупка на „гражданите” Кевин де Брюн, пристигнал срещу 75 млн. евро от Волфсбург, вкара дебютен гол с небесносиния екип. Белгийският национал се разписа с шут от границата на пеналта след отлична работа на Агуеро.

При този резултат дойде и почивката, а след нея мачът се игра почти изцяло в половината на Уест Хем. Между 60-ата и 70-ата минута Адриан трябваше да се намесва решително на няколко пъти, но гостите все пак запазиха преднината си.

В крайна сметка те успяха, макар с малко късмет и много себераздаване в защита, да вземат трите точки и така да постигнат трета поредна победа далеч от дома през сезона.

Преди това „чуковете” надвиха Ливърпул и Арсенал, макар че в последните си дузина визити от миналия сезон нямаха успех.

Сега те вече имат 12 точки, изоставайки само с три от лидера Манчестър Сити.