3. Дебютният гол на Шакири прати Интер напред срещу 9-те от Самп (ВИДЕО)

Дебютният гол на Шакири прати Интер напред срещу 9-те от Самп (ВИДЕО)

"Нерадзурите" се мъчиха 70 минути при числен превес като изпуснаха и дузпа, но после Шакири и Икарди решиха нещата

Джердан Шакири вкара първия си гол за Интер, а „нерадзурите” се класираха за четвъртфиналите за Копа Италия след 2:0 на „Джузепе Меаца” срещу 9-те от Сампдория. Още в 11-ата минута Кръстичич беше изгонен, но голове до почивката не паднаха. Шакири се разписа в 71-ата минута, а 6 по-късно Вжолек също пое към съблекалните с директен червен картон и Самп отпадна след втори гол на Икарди в края.

Манчини пусна цялата си атакуваща мощ с новите попълнение Шакири и Подолски в предни позиции и Ковачич до тях. Тримата действаха зад забития напред Мауро Икарди. Синиша Михайлович беше наказан да не води мача от пейката, но бе помилвал Стефано Окака, който започна мача.

Шакири направи впечатление веднага, както и съдията. Швейцарецът пусна за Икарди, който беше фаулиран от Ненад Кръстичич при бърза контра, а съдията Талявенто доста странно вдигна директен червен картон, въпреки че ситуацията беше на поне 25 метра от вратата и имаше друг бранител наблизо.

Шакири на няколко пъти беше близо до гола с изстрели от преки свободни удари, а Ковачич стреля право в Ромеро от добра позиция. Шакири просто „надушваше” първия си гол и само шпагат на Романьоли му попречи да вкара още преди почивката.

Интер се мъчеше срещу 10-те съперници, но Додо спечели дузпа след нарушение на Вжолек. Икарди пое отговорността да бие дузпата, но този път не успя да вкара на „моряците” от бялата точка и Ромеро спаси.

Натискът на Интер продължи и след почивката и най-сетне даде резултат в 71-ата минута. Подолски задържа с гръб към вратата и чукна елегантно с петичка за Шакири, който опъна мрежата за 1:0.

Гостите се изнервиха и Вжолек също бе пратен под душовете с червен картон 13 минути преди края и Самп остана с 9 човека.

Численото неравенство си каза думата и Икарди сложи точка на спора с втори гол в 88-ата минута. Де Лоренци върна ужасно назад, Икарди пресече, заобиколи вратаря и вкара в празната мрежа. Нападателят отпразнува гола като показа фланелка, посветена на новородената си дъщеричка Франческа, която се роди през тази седмица.

На 1/4-финалите Интер ще срещне победителя от мача Наполи – Удинезе.
Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)