3. Дел Пиеро поведе Юве към успеха (видео)

Дел Пиеро поведе Юве към успеха (видео)

Ювентус се наложи с 2:1 над Бари

Отборът на Ювентус  победи с 2:1 като домакин тима на Бари в мач от 20 кръг на италианската Серия "А". Домакините поведоха със страхотно попадение от фаул на Алесандро Дел Пиеро, но в 57-та минута Рудолф от гостите изравни. Все пак 79-та минута Акуилани оформи крайното 2:1 в полза на "бианконерите". След победата те са на 5-та позиция в класирането с 34 точки, докато Бари остават последни с 14 точки.

Двубоят започна с по-висока активност на домакините. Лекият натиск даде резултат и в 9-та минута Акуилани стреля към вратата на гостите, но без успех. Няколко минути по-късно гостите от Бари показаха, че не са дошли в Торино, за да загубят и Никола Белмонте стреля с глава след центриране, но топката бе изчистена от домакините.

Десет минути по-късно Ромеро стреля точно към вратата на Буфон, но стражът спаси без затруднения. В 31-та минута Момо Сисоко опита удар, но топката срещна тялото на противников бранител.

Малко по малко силите в двубоя се изравниха, но той продължаваше без да има голове. В последните минути на първото полувреме „бианконерите” оказаха домакински натиск и този път той даде резултат. В 43-та минута легендата на домакините Алесандро Дел Пиеро изпълни пряк свободен удар по страхотен начин и даде преднина на своя тим, насочвайки топката над стената в горния ляв ъгъл на вратата на Жилет.Така първата част завърши при резултат 1:0 в полза на торинци с гол в края на Дел Пиеро.

Второто полувреме стартира с добра игра на гостите от Бари. Атаките им изглеждаха по-устремени и с повече идея при разиграванията. В 57-та минута Рудолф успя да вкара за 1:1 и мачът стана още по-завързан.

В 64-та минута Акуилани опита да направи 2:1 от средна дистанция, но топката излезе в аут. Осем минути по-късно и Симоне Пепе повтори упражнението, също без успех. Последваха удари на Дел Пиеро и Акуилани – и все пак топката не влизаше във вратата.

В 79-та минута чакането за феновете на „Старата госпожа” приключи и Акуилани вкара за 2:1. Той отбеляза красиво попадение от воле от границата на наказателното поле след избита топка от защитата на Бари.

В следващите минути домакините се опитаха да поуспокоят мача, водейки в резултата. Все пак атаките им продължиха и в 86-та минута Мартинес опита да вкара за 3:1, но топката пона покрай вратата.

Ювентус – Бари 2:1

1:0 Дел Пиеро 43’

1:1 Рудолф 57’

2:1 Акуилани 79’

Състави:

Ювентус: Буфон, Акуилани, Бонучи, Киелини, Дел Пиеро, Джанети (Мартинес 57’), Красич, Пепе, Сисоко, Сьоренсен (Мота 64’), Траоре (Григера 77’)

Бари: Жилет, Алварес, Белмонте, Донати, Гаци, Глик, Кутузов (Окака 51’), Масиело, Ромеро, Роси, Рудолф (Кастильо 76’)

Жълти картони: Донати, Сьоренсен, Григера, Кастильо

Стадион: „Стадио Олимпико”

Рефер: Кристиян Бриги

Лапорта: Иниеста е бъдещето на Барселона

Президентът на клуба очаква бившия халф в клуба

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари