3. Динамо Загреб с първа издънка у дома преди реванша с Лудогорец

Динамо Загреб с първа издънка у дома преди реванша с Лудогорец

Те завършиха 1:1 срещу Вараждин

Динамо Загреб загуби първи точки в хърватското първенство. Издънката дойде между двата мача с Лудогорец от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Отборът на Анте Чачич стига само до 1:1 при визитата си на Вараждин.

Чачич очаквано съхрани силите на голяма част от титулярите си. Домакините, които са новак в елита, преди седмица отстъпиха с 0:2 на Хайдук Сплит, но сега се противопоставиха значително по-успешно на другия местен гранд.

Динамо игра силно между 25-ата минута и края на полувремето. Натискът им даде резултат секунди преди почивката, когато Петар Бочкай центрира от левия фланг, а Дарио Шпикич засече с глава на далечната греда.

През втората част шампионите се опитаха с минимум усилия да вземат трите точки, но бяха наказани от юношата на Хайдук Микеле Шего в 63-ата минута. Той вкара за 1:1 след пас на Андрис Ерера, а Динамо така и не успя да отговори.

Реал Мадрид се изравни на върха с Барселона (ВИДЕО)

Виляреал падна с 0:2, Валверде с гол и асистенция, Карвахал се контузи

Интер подчини 10 от Торино в мач с 5 гола (ВИДЕО)

Тюрам с хеттрик при 3:2 в Милано, шампионите на 2 точки от върха в Серия А