3. Днипро разгроми АИК и продължава убедително към елиминациите

Днипро разгроми АИК и продължава убедително към елиминациите

Наполи се класира като втори отбор в група "F", въпреки загубата от ПСВ с титуляра Манолев

Отборът на Днипро се класира за елиминационната фаза на Лига Европа като убедителен лидер в група “F”. Украинците разгромиха АИК с 4:0 у дома.

Никола Калинич откри резултата от дузпа в 20-ата минута. До почивката падна още едно попадение след като Роман Зозуля бе точен в 39-ата минута след асистенция на Коноплянка.

Отново Зозуля се разписа за 3:0 в 52-ата минута, а крайния резултат оформи Серхей Кравченко.

Така с актив от 15 точки Днипро продължава в следващата фаза, докато АИК остава на последна позиция с 4 пункта и отпада от турнира.

В другата среща от групата ПСВ победи като гост Наполи с 3:1, но въпреки това холандците остават на трета позиция в групата и не продължават напред.

Българският национал Станислав Манолев започна като титуляр за гостите и остана на терена през всичките 90 минути.

Единсон Кавани изведе неаполитанци напред в резултата в 18-ата минута, но Тим Матавц направи хеттрик, разписвайки се в 30-ата, 41-ата и 60-ата минута и донесе победата на ПСВ.

Така като втори отбор в групата се класира Наполи с актив от девет пункта, седемте точки на холандците пък не са им достатъчни за по-нататъчно класиране.

Манчестър Юнайтед губи Мазрауи до средата на ноември

Той трябва да се подложи на хирургична интервенция

Става интересно! Ливърпул, Челси и Тотнъм с интерес към младок от Дортмунд

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори