3. Драматичен обрат носи победата на Ливърпул

Драматичен обрат носи победата на Ливърпул

Отборът на Ливърпул сътвори смайващ обрат в резултата и победи като гост Манчестър Сити.

Отборът на Ливърпул сътвори смайващ обрат в резултата и победи като гост Манчестър Сити. Червените падаха с 0:2 до 55-тата минута, но с постоянство и много хъс успяха да обърнат резултата в своя полза. Това стана чрез головете на Фернандо Торес и Дирк Каут.
Двубоят започна доста оптимистичо за домакините, които откриха резултата в 20-тата минута с гол на Стивън Айрлънд, който се възползва от грешка на Алваро Арбелоа. Същевременно гостите на два пъти се разминаха с възможността да изравнят резултата с пропуските на Дирк Каут.
Второто попадение за гражданите дойде в края на първата част след отлично изпълнение на Гаридо.
След почивката, футболистите на Ливърпул излязоха напълно преобразени и още в 55-тата минута се върнаха в мача с гол на Фернандо Торес. В 73-тата минута резултатът беше изравнен, отново с попадение на Торес, който посрещна с глава центриране на Джерард и така допринесе за 2:2.
В 87-та минута на терена се появи българският национал Мартин Петров, който смени бразилеца Елано. Но дори това не помогна на гражданите и неизбежно се стигна до третото победно попадение за червените. То дойде в 90-тата минута, когато Каут се възползва от разбърквне в полето на домакините и остана безпогрешен. Така домакините, които от 67-та минута доиграваха с човек по-малко, заради нарушение на Пабло Сабалета, загубиха на собствен терен.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)