3. Две късни попадения спасиха точката за Лацио в Трабзон (ВИДЕО)

Две късни попадения спасиха точката за Лацио в Трабзон (ВИДЕО)

Влезлият като резерва Сержио Флокари вкара два късни гола за 3:3 срещу турския тим

Отборът на Лацио стигна до точката при гостуването си на Трабзонспор след два късни гола на влезлият като смяна Сержио Флокари. Домакините водеха с 3:1 до почивката, но в рамките на две минути Флокари доведе нещата до 3:3. Трабзон бе господар на терена през първите 45 минути, но не успя да удържи на финалния натиск на "орлите" и трябваше да се задоволи с точката.

Турците започнаха по-добре двубоя и още във втората минута имаха възможност да отбележат. Ударът на Ердоган обаче бе спасен от Федерико Маркети. В 12-ата минута обаче нападателят на Трабзон не сгреши. След образцова контраатака на гостите, Пауло Енрике подаде за Ердоган в накзателното поле, който засече центрирането и откри резултата.

Само десет минути по-късно Миержевски покачи на 2:0. Сенад Лулич изгуби топката, а ударът на Миержевски рикошира в Кана, след което попадна неспасяемо в мрежата на Маркети.

Еди Онази върна Лацио в мача, след като избяга от опит за изкуствена засада. Нигериецът изпревари  вратаря на Трабзон и с едно докосване успя да го прехвърли.

В 32-рата минута Ернандес можеше да изравни резултата, но ударът му облиза гредата на Киврак от външната страна. След нова грешка в тима на Лацио обаче, Пауло Енрике остана очи в очи с Маркети. Футболистът на Трабзонспор запази самообладание и преодоля стража на гостите.

В края на двубоя обаче италианците се активизираха и в рамките на две минути Сержио Флокари отбеляза две попадения. Влезлият като смяна в 62-рата минута засече с глава центриане от корнер на Кейта и намали резултата на 3:2.

В 85-ата минута Флокари отново отбеляза, с което измъкна много ценна точка за Лацио в борбата за първото място в групата. Италианецът получи подаване от Браян Переа и с удар с десния крак смълча трибуните на „Хюсеин Авни Акер“.

В другия двубой от групата Аполон (Лимасол) победи с минималното 1:0 Легия (Варшава) като гост.

След днешните двубои, Трабзон и Лацио имат по четири точки, Аполон е с три, а Легия е с нулев актив.
Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига

Баските победиха с 3:1