Емери с мечтан дебют начело на Вила, разплака Юнайтед (ВИДЕО)

Бирмингамци записаха успех с 3:1

Унай Емери направи перфектен дебют като мениджър на Астън Вила, след като неговият отбор спечели с 3:1 домакинството си на Манчестър Юнайтед.

Джейкъб Рамзи се отчете с гол и автогол. Той си вкара топката в мрежата в края на първото полувреме, а в началото на второто отбеляза третото попадение за Вила. Преди това точни за домакините бяха Бейли и Дин.

Гостите от Манчестър държаха топката по-дълго, но това не се оказа ефективно.

Една от най-коментираната ситуация бе в 60-ата минута на двубоя. Тогава Роналдо се сдърпа с Тайлър Мингс и го повали на тревата. Реферът му показа първоначално само жълт картон. След това прегледа ситуацията на VAR, но не го изгони и потвърди решението си.

Още в 7-ата минута Астън Вила поведе. Лиън Бейли получи хубав пас в наказателното поле, стреля по тревата и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Де Хеа.

В 11-ата минута Люка Дин реализира директно от пряк свободен удар.

Само след още 5 минути игра Вила можеше да вкара и трети гол. Емилиано Буендия се озова на добра позиция, но стреля над гредата.

Така след 18 минути игра Астън Вила отправи общо 4 удара към вратата на Манчестър Юнайтед, докато гостите въобще не бяха стреляли към тяхната врата.

В 34-ата минута Юнайтед най-после се събуди. Алехандро Гарначо пое подаване в наказателното поле, стреля опасно, но стражът на Вила се справи.

Последва и шут на Кристиано Роналдо, но и той не успя.

Малко преди почивката Джейкъб Рамзи си отбеляза нещастен автогол.

4 минути след подновяването на играта Рамзи се реабилитира. Той овладя по елегантен начин добро подаване на Оли Уоткинс и вкара неспасяемо топката в горния десен ъгъл на вратата.

В 61-ата минута Кристиано Роналдо направи нарушение срещу Мингс, за което получи жълт картон. Интересното е, че реферът Антъни Тейлър се наложи да гледа ситуацията за потенциален червен картон, но в крайна сметка остана на предварителното си решение да не гони португалеца.