3. Ето’о спаси Интер с гол в края срещу Самп (видео)

Ето’о спаси Интер с гол в края срещу Самп (видео)

„Нерадзурите” бяха на крачка от първа загуба на своя стадион в Серия „А” за първи път от 18 месеца насам

Италианският шампион Интер се спаси в последните 10 минути от поражение в домакинския си мач срещу Сампдория от осмия кръг на Серия „А”.

Гостите поведоха в резултата малко след изтичането на първия игрови час, след като звездата на тима Антонио Касано намери отлично юношата на Асколи Стефано Губерти и последният не сгреши, преодолявайки бразилския страж на домакините Сезар.

Резултатът се запази 1:0 за Самп до 80-ата минута, когато отново в герой за „нерадзурите” се превърна Самуел Ето’о. Камерунският национал оползотвори пас на бразилския тийнейджър Филипе Кутиньо и донесе точка на своите със седмия си гол от началото на сезона.

След ремито Интер събра 15 точки и измести от втората позиция в подреждането градския съперник Милан, който утре гостува на Наполи в последния мач от кръга.

Сампдория пък вече е на осмо място с 11 точки след осем срещи.

Стартови състави:

Интер: Сезар, Лусио, Занети, Майкон, Самуел, Киву (’77 Сантон), Шнайдер, Камбиасо, Кутиньо (’88 Оби), Ето’о, Биабиани (’63 Пандев);

Сампдория: Курчи (’78 Да Коща), Зеглер, Заури, Гасталдео, Волта, Паломбо, Тисоне (’67 Поли),  Губерти (’71 Марилунджо), Коман, Касано, Пацини;