3. Фамозен гол донесе ключов успех на Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Фамозен гол донесе ключов успех на Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци запазиха третото си място, но Коутиньо се контузи

Ливърпул се възползва максимално от грешните стъпки на манчестърските грандове и Арсенал, след като успя да спечели с минималното 1:0 визитата си на Уотфорд от XXXV кръг на Висшата лига.

Единственото попадение в срещата бе дело на Емре Джан и със сигурност се нарежда сред фаворитите за гол на сезона.

Срещата не започна добре за гостите от „Анфийлд”, защото още в 13-ата минута Фелипе Коутиньо получи травма и трябваше да бъде заменен от Адам Лалана.

Английският национал наскоро се възстанови от контузия и дори бе заменен малко преди края, но пък изигра ключова роля за ценната победа.

Началните минути бяха равностойни, ала малко преди почивката Ливърпул се развихри и успя да нанесе своя удар.

Първо Лалана нацели напречната греда с чудесен удар от въздуха, а в добавеното време Емре Джан вкара истински шедьовър.

Лукас Лейва отправи центриране към пеналта, където германският национал, макар и заобиколен от двама съперници, съумя да засече със задна ножица и да прати топката в горния ъгъл – 1:0.

Така мърсисайдци се оттеглиха на почивка с минимален аванс, който запазиха до края.

Те започнаха много силно второто полувреме и Еурелио Гомеш бе принуден да се намесва решително няколко пъти. Бразилският страж на „стършелите” обаче демонстрира класа и не позволи да бъде преодолян за втори път.

В 76-ата минута Ливърпул проведе една образцова контраатака след изпълнен от домакините корнер, но Адам Лалана не можа да я завърши подобаващо.

В заключителната част от срещата Уотфорд се хвърли в атака, опитвайки се да изравни и Симон Миньоле също трябваше да показва качествата си.

Неговият колега пък блесна в самия край, когато бе тестван с хубав удар от резервата Даниел Стъридж, но майсторски спаси с една ръка.

В добавеното време на срещата домакините можеха да изравнят, ала диагоналният изстрел на Себастиан Прьодл разтресе напречната греда и така Ливърпул взе пълния комплект от точки.

С тях хората на Юрген Клоп запазиха третата си позиция и вече имат 69 в своя актив, с три повече от Maначестър Сити и с 4 повече от Юнайтед, които обаче са с мач по-малко.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"