3. Фиорентина измъкна точка от Интер в добавеното време (ВИДЕО)

Фиорентина измъкна точка от Интер в добавеното време (ВИДЕО)

"Нерадзурите" са без победа в последните си пет мача

Фиорентина измъкна 1:1 от Интер на "Артемио Франки" в мач от 20-ия кръг в Серия "А". Мауро Икарди откри за гостите в 55-ата минута, а Джовани Симеоне изравни в добавеното време.

Интер остава на третото място в класирането с актив от 42 точки, на три пред Рома. “Вълците” обаче имат два мача по-малко. Фиорентина е на 8-ма позиция с 28 точки.

“Виолетовите” имаха прекрасна възможност да поведат още във втората минута, когато топката се озова в краката на Джовани Симеоне, но той не успя да нанесе удар. Малко след това Федерико Киеза стреля от 25 метра, но не уцели вратата.

Първото по-сериозно положение за Интер бе в 17-ата минута, когато Галярдини стреля от границата на наказателното поле, но стражът на “виолетовите” Марко Спортиело спаси.

Второто полувреме започна отново с натиск на Фиорентина, като отново Киеза стреля, но над гредата. Така се стигна до 55-та минута, когато Интер поведе. Жоао Кансело центрира, а Мауро Икарди стреля с глава. Спортиело спаси, но топката отново попадна в  аржентинеца, който я насочи в мрежата - 1:0 за “нерадзурите”.

Последвалият натиск на Фиорентина даде резултат в добавеното време. В 91-та минута в наказателното поле на Интер настана хаос. Топката бе подадена към Джовани Симеоне, който отблизо разстреля Ханданович за 1:1.