3. Фиорентина разнищи неориентирания Интер с 3:0 пред погледа на Батистута (ВИДЕО)

Фиорентина разнищи неориентирания Интер с 3:0 пред погледа на Батистута (ВИДЕО)

Чудесни голове на Бабакар, Куадрадо и Томович хвърлиха Флоренция в екстаз

Пред погледа на Габриел Батистута Фиорентина разнищи Интер с 3:0 на своя „Артемио Франки” в 6-ия кръг на Серия А и изпревари „нерадзурите” в таблицата. Сняряди на Бабакар и Куадрадо и попадение на Томович донесоха убедителния успех на „виолетовите” над изглеждащия на моменти крайно объркан тим на Валтер Мадзари. Отборът от Флоренция имаше само една победа в последните 16 мача срещу този съперник, но тази вечер статистиката нямаше никакво значение.

Майка Ричардс, Марио Гомес, Джузепе Роси, Хоакин и Марко Марин бяха контузени в лагера на Фиорентина, но пък Хуан Куадрадо започна, въпреки че страдаше от възпаление в коляното.

Неманя Видич вече направи две нарушения за дузпи този сезон и рискуваше трето в началните минути, когато използва ръцете си срещу Бабакар, но му се размина.

Именно котдивоарецът Кума Бабакар откри резултата в 7-ата минута с топовен удар от дистанция, който порази далечния горен ъгъл на безпомощния Самир Ханданович – 1:0.

Интер опита да изравни бързо, ала изстрел на Икарди мина на сантиметри над напречната греда, а тима от Флоренция удвои преднината си след 20 минути игра.

Този път един от героите за Колумбия на световното – Хуан Куадрадо, не остави шанс на Ханданович с коварен фалцов удар от 20-ина метра за 2:0.

Удар на Икарди бе блокиран, а Куртич прати остро центриране, което остана без адресат, защото Куадрадо не успя да засече.

И през втората част „нерадзурите” изглеждаха беззъби в атака, а Фиорентина изчака евентуален натиск, който така и не дойде, и отново заигра в атака.

Куадрадо се промъкна между двама защитници през центъра, но Ханданович съобразително излезе и го парира.

Ненад Томович сложи точка на спора в 76-ата минута, след като на скорост подмина с лекота двама защитници и вкара по земя в близкия ъгъл на Ханданович, който незнайно защо дори не помръдна – 3:0.

Ернанес беше най-близо поне до почетен гол, но Нето извади шута под гредата в корнер.

В добавеното време Фиорентина изпусна да вкара и 4-ти гол, когато Бриланте се озова с топката зад вратаря, но Жуан Жезуш изби от голлинията.

Фиорентина се изравни по точки с Интер (9) и заема седма позиция, докато Интер е девети със същия актив.