Фоудън донесе нови три точки за Сити в битката за титлата (ВИДЕО)

"Гражданите" с минимален успех срещу Борнемут като гости

Манчестър Сити постигна минимална, но много ценна победа с 1:0 при гостуването си на Борнемут във Висшата лига. Фил Фоудън вкара единствения гол в срещата, за да прати "гражданите" на само една точка зад Ливърпул.

В 9-ата минута се откри първата добра възможност пред "гражданите". Ерлинг Халанд получи и веднага шутира от границата на наказателното поле. Изстрелът му обаче мина встрани от целта. Минута след това Милош Керкез се включи добре и нанесе силен удар към вратата на Едерсон. Бразилецът се справи, избивайки топката над напречната греда.

В 24-а минута Ерлинг Халанд добре загърби противников състезател и опита удар, който бе отразен от вратаря, но Фил Фодън връхлетя върху отбитата топка и успя да открие резултата - 1:0 за Манчестър Сити.В 51-а минута Джъстин Клюиверт видя празното пространство и опита удар от сериозна дистанция, но нямаше достатъчно сила в него и Едерсон успя да улови. Малко след това домакините отново имаха добър шанс, Соланке запази добре топката и я върна към Таверние, който опита изстрел в далечния ъгъл, но не бе точен.

Десетина минути по-късно Борнемут имаше страхотна възможност да изравни, а футболист на "черешките" стреля много опасно, но Едерсон успя да спаси от самата голлиния. В 74-а минута Ерлинг Халанд бе изведен сам срещу вратаря, като опита удар с левия крак, но Нето остана приклекнал и успя да отрази с лявата си ръка.

В 85-а минута появилият се като резерва Данго Уатара си освободи пространство в противниковото наказателно поле, като шутира по диагонала, а Едерсон само изгледа кълбото, което премина встрани от левия му страничен стълб.

В добавеното време на срещата Борнемут отново създаде прекрасно голово положение, но Юнал не успя да засече от близка дистанция и Манчестър Сити оцеля.