3. Германия размаза Унгария с 5:0 в Дюселдорф (ВИДЕО)

Германия размаза Унгария с 5:0 в Дюселдорф (ВИДЕО)

Мусиала с хеттрик от асистенции

Германия отнесе с 5:0 Унгария в първия си мач от Лигата на нациите през този сезон. Бундестима показа страхотна игра и заслужено стигна до толкова убедителна победа.

В 27-ата минута резултатът беше открит. Паскал Грос намери Виртц отдясно. Офанзивният футболист подаде към Давид Раум на далечната греда, а той върна към Джамал Мусиала. Халфът се освободи и останал сам срещу вратаря пусна към Никлас Фюлкруг, а той на празна врата вкара за 1:0.

Пет минути след това Германия беше близо до втори гол. Мусиала проби отляво и върна към Грос. Халфът центрира към далечната греда, където Кай Хавертц отправи удар с глава, който срещна горната греда.

В 58-ата минута Германия организира страхотна контраатака. Виртц овладя топката след изпълнение на корнер пред своето наказателно поле. Той пусна извеждащ пас към Джамал Мусиала. Халфът надбяга двама защитници, като стигна пред противниковото наказателно поле, където се забави. Все пак се справи с Орбан, след което прати топката във вратата за 2:0.

В 65-ата минута Бундестима стигна до трети гол. Джамал Мусиала напредна отляво и намери Виртц пред наказателното поле. Халфът се освободи и с плътен удар в близкия ъгъл вкара трети гол.

В 77-ата минута Александър Павлович вкара дебютния си гол за Маншафта. Халфът беше изведен от Мусиала в наказателното поле и с прецизен удар вкара за 4:0.

Четири минути след това Хавертц проби и беше фаулиран в наказателното поле от Орбан. Главният съдия посочи бялата точка, а потърпевшият вкара за крайното 5:0.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост