3. Голов трилър на "Емиратс", Арсенал - Тотнъм 4:4

Голов трилър на "Емиратс", Арсенал - Тотнъм 4:4

На голов трилър станаха свидетели феновете на "Емиратс", дошли да наблюдават "лондонското дерби" между Арсенал и Тотнъм от 10-ия кръг на Висшата лига. Двата тима завършиха 4:4 след изключително драматичен до последната минута двубой.

Тотнъм поведе в резултата след страхотен гол на Дейвид Бентли още в 13-ата минута. От 40 ярда бившият играч на Блекбърн не остави никакъв шанс на Алмуния. Дошлият наскоро от Манчестър Юнайтед Микаел Силвестър изравни в 37-ата, като засече с глава центриране от корнер на Ван Перси. Минута след подновяването на играта Уилям Гала даде преднина на "артилеристите" след слаба изява на вратаря Гомес. В 64-ата минута Ван Перси подаде отлично към Насри, който намери Адебайор и той пред погледа на Хътън направи 3:1. Три минути по-късно „шпорите” се върнаха в мача, след като резервата Бент се възползва от нова грешка на Алмуния. След подновяването на играта игралият отлично Ван Перси отбеляза 4-и гол в полза на Арсенал. Двубоят вървеше към успех за домакините, но не така мислеха възпитаниците на Хари Реднап. Новият мениджър на тима пусна в игра Арън Ленън, който бе в основата на обрата. В 89-ата минута след добра негова изява и грешка на Клиши, капитанът на Тотнъм Джърмейн Джинас вкара за 3:4. В 90-ата минута самият Ленън оформи крайния резултат, Арсенал – Тотнъм 4:4.

Така Тотнъм постигна третото си реми от началото на сезона, но продължават да бъдат на последното 20-о място в класирането. Арсенал се изкачи с една позиция и вече е на 3-ата с 20 точки.

Индзаги преди Милан: Ние сме силни срещу всеки