3. „Гражданите” дръпнаха с три точки пред Юнайтед след труден успех в Уигън (видео)

Един Джеко вкара единствения гол в последния мач от XXI кръг на Висшата лига

Лидерът в класирането на английската Висша лига Манчестър Сити спечели неочаквано трудно визитата си на последния в подреждането Уигън, измъквайки ценен минимален успех с 1:0 в последния мач от 21-ия кръг на шампионата.

„Гражданите” бяха лишени от услугите на Балотели, Компани и братята Яя и Коло Туре, като отсъствието на последните трима бе доста осезаемо в срещата, тъй като отбрана на „гражданите” изглеждаше доста нестабилна на „DW Stadium”.

Въпреки това обаче момчетата на Роберто Манчини стигнаха до пета поредна победа над Атлетик и се откъснаха на три точки пред градския съперник и шампион Манчестър Юнайтед на върха в класирането.

Възпитаниците на Роберто Мартинес, които са без успех средата на месец октомври на миналата година, започнаха двубоя много мотивирано и дори осъществиха известен домакински натиск, но показаха защо са най-слабо резултатния тим на Острова с отбелязани 18 гола в 20 мача.

Така се стигна до 22-ата минута, в която нападателят на „гражданите” Един Джеко получи топката по левия фланг на атаката и бе фаулиран от Антолин Алкараз, а след отсъдения пряк-свободен удар вкара топката в мрежата на Уигън.

Босненецът засече центриране на Давид Силва с глава и макар да бе обърнат почти с гръб към вратата, успя да насочи топката неспасяемо в мрежата на Али Ал Хабси.

Така снажният стрелец вкара първия си гол във Висшата лига от месец ноември насам, когато се разписа срещу новака КПР, а двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на „небесносините”.

Уигън започна силно второто полувреме и се опита да натисне своя опонент, но десет минути след подновяването на играта стражът на тима трябваше да показва чудеса от храброст и да се намесва два пъти в рамките на няколко секунди, след като първо отрази блестящо удар на Джеко, а после се справи и с изстрел на Давид Силва.

Все пак трябва да се отчете, че домакините стояха по-добре на терена през втората част и се опитаха да развалят празника на капитана на Сити в този мач Пабло Сабалета, който празнуваше своя 27-ми рожден ден.

Това обаче не се случи, въпреки че в 70-ата минута Джеймс МакКарти излезе на отлична стрелкова позиция и публиката вече виждаше топката във вратата на Джо Харт, но последният се намеси отлично и запази преднината на своите.

В крайна сметка Уигън не така и не успя да вкара гол на своя опонент, а това продължава вече повече от 8 игрови часа, като по този начин остана с празни ръце от срещата и запази последната си позиция с едва 15 точки от 21 мача.