3. „Гражданите” закотвиха „чуковете” на дъното и се залепиха за върха (видео)

„Гражданите” закотвиха „чуковете” на дъното и се залепиха за върха (видео)

Манчестър Сити се изравни по точки с лидера във временното класиране на английската Висша лига – Арсенал, след като спечели с 3:1 гостуването си на Уест Хем

Манчестър Сити се изравни по точки с лидера във временното класиране на английската Висша лига – Арсенал, след като спечели с 3:1 гостуването си на Уест Хем от 17-ия кръг на надпреварата, който в понеделник противопоставя „артилеристите” на вицешампиона Манчестър Юнайтед.

Днес в атаката на „гражданите” отново не се появи Емануел Адебайор, който бе „контузен” и дори не бе включен в групата за срещата и по всичко личи, че ще напусне воденият от Роберто Манчини тим през зимата.

Капитанът на тима Карлос Тевес също не бе на терена заради наказание, но това не попречи на Сити да надиграе категорично своите домакини и да запише седми пореден мач без поражение.

Още в четвъртата минута облагодетелстваният от отсъствието на Тевес и Адебайор бразилски нападател Жо проби отляво и центрира прострелно към партньора си в атака Марио Балотели, но тъмнокожият италианец някак си успя да извади топката в аут, макар да бе във вратарското поле и така резултатът остана непроменен.

В 10-ата минута голмайсторът на Уест Хем от началото на сезона – Скот Паркър, пробва изстрел от далеч, но той излезе встрани от вратата на Джо Харт, а само две минути по-късно Пикийон бе фаулиран на границата на наказателното поле от Найджъл де Йонг, но ударът на Станислас не се получи и гостуващите фенове на „гражданите” го посрещнаха с иронични подсвирквания.

В 20-ата минута Давид Силва получи шанс да центрира от статично положение, но изпълнението на испанския национал с левия крак не бе по-добро от това на Станисла. После юношата на „чуковете” направи страхотен пробив отляво на атаката на лондончани, но шутът му бе спасен с вещина от Джо Харт.

Отговорът на Сити не закъсня и само няколко минути по-късно Яя Туре проби през центъра, но стреля слабо и точно в ръцете на Роб Грийн.

В 30-ата минута обаче отново по-малкият брат на Коло Туре получи възможност да стреля от границата на наказателното поле след отличен пас на Гарет Бари и този път не остави шанс на Грийн, откривайки резултата в срещата.

Седем минути преди почивката Скот Паркър отново пробва късмета си от далечна дистанция, но макар изстрелът му този път да бе далеч по-добър от първия опит, топката пак не срещна целта.

Втората част започна с поделено надмощие, тъй като „чуковете” се опитваха с всички сили да се върнат в мача, но опитите им се изразяваха в удари от далеч и английският национален страж Джо Харт така и не бе сериозно затруднен.

В 56-ата минута отново Балотели получи изгоден шанс да вкара попадение, но устремът му бе спрян със страхотен шпагат от Томкинс, а малко по-късно, след едно изпълнение на ъглов удар, топката срещна ръката на голмайстора Яя Туре в наказателното поле, но реферът Фил Дауд не посочи бялата точка.

В 73-ата минута отново бившият халф на Барселона Яя Туре получи топката отляво на атаката на „гражданите”, след което проби в типичния си стил и стреля силно в близкия ъгъл на Роб Грийн, топката срещна гредата и тялото на английския страж, като в крайна сметка спря в мрежата зад него, а попадението бе записано като негов автогол.

Девет минути преди изтичането на редовните 90 появилият се като резерва Адам Джонсън бе изведен отлично от Давид Силва и също записа името си сред голмайсторите, с което оформи и класическата преднина на Манчестър Сити.

В самия край на срещата Уест Хем отбеляза почетно попадение, дело на Томкинс, който се разписа след корнер.

След успеха в Лондон Манчестър Сити събра 32 точки в своя актив и поделят първото място в подреждането с Арсенал, който има мач по-малко, а трети остана вицешампионът Манчестър Юнайтед, изиграл понастоящем с два мача по-малко от „гражданите”. „Чуковете” останаха на последната позиция с едва 12 спечелени точки от 17 изиграни двубоя.

Стартови състави:

Уест Хем: Грийн, Бен Хайм, Спектър, Ъпсън, Томкинс, Фубер, Паркър, Барера (’71 Карлтън Кол), Пикийон, Обиня, Станислас (’65 Дайър);

Манчестър Сити: Харт, Коло Туре, Компани, Забалета, Боатенг, Де Йонг, Бари, Давид Силва ('86 Милнър), Яя Туре, Жо, Балотели (’61 Джонсън);

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1