3. "Гражданите" завършиха сезона на третото място и влязоха в групите на Шампионската лига (видео)

Тимът на Роберто Манчини надви Болтън на "Рийбок Стейдиъм", Мартин Петров не влезе в игра за домакините

Отборът на Манчестър Сити се добра до много важна победа в мача си от последния кръг на Премиършип за сезон 2010/2011, след като се наложи с 2:0 над Болтън в гостуването си на „Рийбок Стейдиъм”. По този начин „гражданите” си гарантираха третата позиция в класирането, която ги изпрати в групите на Шампионската лига за следващия сезон. По време на целия мач на резервната скаймейка бе българинът Мартин Петров.

Първата по-интересна възможност бе пред вратата на домакините и бе пропиляна от Венсан Компани, който стреля с глава след центриране отдясно на вратата, но топката премина високо над напречната греда на Юси Яскелайнен.

Болтън също имаше своите шансове преди да изтече първият четвърт час, но Гари Кейхил и Кевин Дейвис отправиха изстрели извън рамките на вратата на Джо Харт.

В следващите минути имаше нови интересни моменти на „Рийбок Стейдиъм”, а най-чистата възможност за отбелязване на гол от началото на мача дойде в 33-ата минута, когато Гарет Бари засече центриране и от близко разстоние разтресе горната греда на вратата на домакините.

„Гражданите” все пак успяха да достигнат до ценен гол в заключителните минути на първата част, когато след центриране на Адам Джонсън от корнер топката срещна главата на Джолиън Лескът и попадна зад Яскелайнен. Така на почивката на мача тимът на Роберто Манчини имаше преднина от едно попадение.

Домакините започнаха по-активно вторите 45 минути и първата опасност пред Джо Харт не закъсня. Тя обаче бе пропиляна от Даниел Стъридж – ударът на нападателя от 15-ина метра прелетя на по-малко от метър от дясната греда. Давид Силва пък можеше да отбележи втори гол за „гражданите”, но изстрелът му бе отразен от Яскелайнен.

В 62-ата минута преднината на гостите бе удвоена. Голмайстор за тима на Роберто Манчини бе Един Джеко, който стреля с десния крак от близко разстояние и по този начин удвои, правейки аванса на тима си комфортен.

До края на двубоя Болтън така и не успя поне да намали резултата, а Карлос Тевес не достигна до 21-ия си гол и по този начин остана с 20 попадения, колкото има и българинът Димитър Бербатов от Манчестър Юнайтед.

След успеха „гражданите” завършват на 3-ото място с актив от 71 точки, колкото има и втория Челси. По този начин тимът на Роберто Манчини влиза директно в групите на Шампионската лига . Болтън приключва сезона на 14-ото място с 46 точки.