3. Хайдук бе близо до чудото на "Джузепе Меаца", но все пак напусна Лига Европа (ВИДЕО)

Интер загуби изненадващо с 0:2 реванша срещу Хайдук (Сплит) от третия квалификационен кръг на Лига Европа

Отборът на Хайдук (Сплит) бе много близо до това да сътвори една от най-големите сензации в третия квалификационен кръг на Лига Европа, след като победи с 2:0 като гост Интер в мача реванш между двата тима. Този успех обаче не бе достатъчен, за да може хърватския тим да продължи в следващата фаза, след като „нерадзурите” бяха спечелили с 3:0 първия мач помежду им, който се игра на хърватска земя.

Двубоят тази вечер се проведе на стадион „Джузепе Меаца” в Милано, а резултатът бе открит в 23-ата минута. Хайдук получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар, а с отговорността да изведе тима си с гол напред се нагърби Анте Вукусич. Нападателят не сбърка от бялата точка и по този начин хърватският тим успя да поведе с 1:0. До почивката нямаше нови попадения и така след 45 минути игра Хайдук имаше преднина от един гол.

Малко преди да изтече час игра, Хайдук успя да достигне до второ попадение във вратата на Самир Ханданович. Точен за 2:0 бе нападателят Иван Вукосич. До края на срещата обаче хърватският тим, който се нуждаеше от още един гол, за да се добере до продължения, така и не съумя да достигне до ново попадение и по този начин Интер се класира за следващата фаза, отстранявайки хърватския тим с общ резултат 3:2 от двата мача.

В първия кръг от новия сезон в Серия А „нерадзурите” гостуват на новака в елита – Пескара.