3. Хюн Мин-Сон донесе ценен аванс на "шпорите" преди реванша със Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

Агуеро изпусна дузпа, Тотнъм даде жертва - Хари Кейн се контузи

Тотнъм спечели първия четвъртфинал в Шампионска лига срещу Манчестър Сити с минималното 1:0. Срещата бе изключително оспорвана и равностойна, но „шпорите” успяха да се възползват по-добре от своите шансове и взеха преднина преди реванша, който е на 17 април на „Етихад”. „Гражданите” можеха да поведат на „Тотнъм Хотспър” още в 13-ата минута, но Серхио Агуеро изпусна дузпа. В 78-ата Хюн Мин-Сон се възползва от отличен пас на Кристиан Ериксен и донесе ценното попадение за своя тим.

Първата възможност в двубоя се откри пред „шпорите” в 8-ата минута, когато Роуз центрира отляво, а Деле Али засече акробатично на линията на наказателното поле, но вложи прекалено много сила и прати малко над напречната греда.

В 10-ата Стърлинг пробва удар извън пеналта, а след рикошет в Роуз топката заблуди Лорис и за малко да влезе в мрежата. Последва обаче проверка с ВАР от Бьорн Кайперс, след която се установи, че Дани Роуз е играл с ръка при шпагата си, което донесе дузпа в полза на „гражданите”. Серхи Агуеро изпълни слабо 11-метровия наказателен удар и Юго Лорис успя да опази мрежата си суха и равенството в двубоя.

В 24-ата Деле Али показа отлична техника в близост до аутлинията, но бе фаулира, реферът обаче даде авантаж, тъй като топката поадна в Кей. Нападателят на домакините пое с гръб към вратата, бързо се извъртя и шутира, но нямаше нужната сила и Едерсон имаше време да реагира и улови.

Динамиката се запази до края на първата част, но без сериозни положения пред двете врати.

Сити започна ударно второто полувреме, като в 47-ата Агуеро направи много добро центриране отдясно, последва удар на Стърлинг и спасяване на Лорис.

„Шпорите” отвърнаха чрез Сон, който в 49-ата отправи опасен диагонален удар към десния ъгъл на вратата и малко не му достигна да огорчи Едерсон. Две по-късно кореецът отново пробва мерника си, като този път бе по-точен, но бразилският страж на Сити улови.

Тотнъм получи тежък удар в 55-ата, когато Кейн се сблъска с Делф до тъчлинията и получи контузия, заради която се наложи да бъде сменен.

В 78-ата минута Ериксен пусна извеждащ пас за Сон, кореецът закъсня в първия момент, но успя да задържи топката до самата аутлиния, след което преодоля бранител и с плътен удар прати под плонжа на Едерсон. Попадението бе разгледано с ВАР заради съмнения, че топката е излезнала в аут и за засада при подаването към Сон, но след проверка от Бьорн Кайперс голът бе зачетен.

Сити натисна в последните минути, но усилията на „гражданите” не се увенчаха с успех и Тотнъм спечели първия четвъртфинал на английското дерби в Шампионска лига.

СЪСТАВИ:

Тотнъм: Лорис, Трипиър, Алдервейрелд, Вертонген, Роуз, Сисоко, Уинкс, Ериксен, Деле Али, Хюн Мин-Сон, Кейн

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Лапорт, Отаменди, Делф, Фернандиньо, Гюндоган, Давид Силва, Марез, Стърлинг, Агуеро

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1