3. Интер би Ливорно на ходом с 2:0, феновете благодариха на Морати

Интер би Ливорно на ходом с 2:0, феновете благодариха на Морати

Хавиер Санети влезе в края и оживи мача и трибуните при един иначе рутинен успех за "нерадзурите"

Интер победи Ливорно с 2:0 у дома в 12-ия кръг на Серия А. „Нерадзурите” като цяло изиграха слаб мач, но кошмарна грешка и автогол на вратаря Франческо Барди през първата част, както и късен гол на Нагатомо стигнаха за успеха.

„Нерадзурите” бяха впечатляващи при успеха с 3:0 при визитата на Удинезе в миналия кръг, но тази вечер не убедиха. В Ливорно има доста играчи под наем от Интер, като вратарят Барди и Алфред Дънкан са сред тях.

Масимо Морати беше на трибуните на „Джузепе Меаца”, а феновете издигнаха голям плакат, с който благодариха на клубния бос за неговите 18 години начело.

Най-великата радост и най-големите разочарования. 18 години изказани в 12 въпроса. Често сме те атакували, но никога не сме те изоставяли... Въпреки всичко, има нещо общо между нас, голямата любов към Интер... Понякога вреди да бъдеш повече фен. Сега чакаме с любопитство... Но междувременно, благодарим ти за всичко, Президенте, ти го заслужаваш. В крайна сметка, на нас ни пука за теб”, гласеше огромният транспарант.

Камбиасо получи удар в главата в самото начало, но успя да продължи.

Интер не упражняваше силен натиск, но получи подарък от един от своите играчи в тима на съперника. Франческо Барди направи огромна грешка при едно центриране на Джонатан и сам отклони топката в собствената си мрежа за 1:0 след 30 минути игра. Това бе трети автогол, който съперник на Интер си вкарва през сезона.

Паласио опита технично да вкара втори гол, но прехвърлящият му удар кацна върху мрежата. После Паласио падна между двама защитници, но дузпа нямаше.

След почивката положенията пред двете врати останаха много малко. Паласио получи удобна топка в малкото наказателно поле, но стреля неуверено и Барди този път спаси.

„Джузепе Меаца” избухна в аплодисменти, когато капитанът и клубна легенда Хавиер Санети се появи на терена и се върна след лечение на контузия. Именно Санети даде импулс на Интер за втори гол. Той подхвана атаката, която мина през Ковачич, хърватинът технично копна за
Юто Нагатомо и японецът с воле удвои в добавеното време – 2:0.

Интер си остава на четвърто място, но вече има 25 точки – 3 по-малко от Ювентус и Наполи и 6 по-малко от лидера Рома. Ливорно е с 12 точки на 14-а позиция.

НА ЖИВО: Лудогорец - Славия Прага (СЪСТАВИ)