3. Интер докосна Скудетото след 2:0 над Лацио

Интер докосна Скудетото след 2:0 над Лацио

Ибракадабра няма спирачки

Отборът на Интер направи поредната важна крачка към спечелването на нова титла. „Нерадзурите” постигнаха ценна победа с 2:0 при домакинството си на Лацио в дерби срещата от 34-ия кръг на италианската Серия „А”. Златан Ибрахимович отново се превърна в герой за „нерадзурите” и записа гол и асистенция. Лацио пък не успя да окаже съпротива и показа, че вече мисли за финала за Купата със Сампдория на 30 май в Рим.

Домакините започнаха по-добре мача и още във втората минута Мансини можеше да открие резултата, но ударът му премина вляво от вратата на Муслера. Малко по-късно отново бразилецът бе близо до гола, но отново не успя да намери целта. Лацио предимно се защитаваше и разчиташе на бързи атаки. При една от тях Томазо Роки стреля опасно от далеч, но Жулио Сезар спаси без проблем.

След 20-ата минута двата отбора сякаш спряха да играят футбол и започнаха предимно да блъскат топката. До края на първото полувреме не се случи нищо по-интересно, освен един далечен удар на Сарате, който бе спасен без проблем от Жулио Сезар.

Интер започна по-добре второто полувреме, но въпреки това първата по-сериозна възможност се откри пред състава на гостите. Томазо Роки опита удар от границата на наказателното поле, но не намери целта. Така се стигна до 58-ата минута, когато отново блесна геният на Златан Ибрахимович. Шведът пое топката малко преди наказателното поле, нагласия на силния си десен крак и с мощен удар прати коженото кълбо в левия ъгъл на безпомощния Муслера – 1:0. След още 10 минути „нерадзурите” успяха да вкарат втори гол и да решат спора, а Златан отново бе в центъра на събитията. Ибра премина половината терен, задържа топката и изведе Мунтари сам срещу Муслера. Ганаецът не сбърка и с моментален удар матира Муслера за 2:0.

Интер продължи да атакува и възпитаниците на Жозе Моуриньо можеха да стигнат до нов гол, но Ибрахимович и резервата Креспо нямаха късмет при опитите си да отбележат. Лацио също опита няколко удара чрез Сарате и Матусалем, но без успех. В последните минути двата отбора доста се поизнервиха и паднаха цели 5 жълти картона. Двата отбора зарязаха футбола и го обърнаха на битка. В крайна сметка резултатът остана непроменен и Интер записа нова важна победа по пътя към титлата.

След този мач „нерадзурите” вече имат 77 точки в актива си, с 10 повече от втория Милан, който утре гостува на Катания. Моуриньо и компания почти си свършиха работата и четвъртата поредна титла изглежда все по-близо. Лацио пък е 9-и в класирането с актив от 47 точки. Момчетата на Делио Роси ще съсредоточат усилията си за финала за Купата в Рим на 30 май и едва ли ще играят сериозно в мачовете за първенство.

Интер – Лацио 2:0
1:0 Ибрахимович 58’
2:0 Мунтари 70’

Интер: Жулио Сезар, Кордоба, Санети, Самуел, Киву, Сантон (Виера 57’), Фиго, Камбиасо, Мунтари (Бурдисо 76’), Мансини (Креспо 57’), Ибрахимович

Лацио: Муслера, Коларов, Сивиля, Розенал, Раду (Лихщайнер 78’), Броки, Матусалем, Ледесма, Дел Неро (Фоджа 64’), Сарате (Козак 84’), Роки

Жълти картони: Самуел, Виера, Ибрахимович, Киву (Интер), Дел Неро, Матусалем, Ледесма (Лацио)

Съдия: Талиавенто

Стадион: „Сан Сиро”