3. Интер гази с класика на "Фриули", Верона без грешка у дома, но и без Ники Михайлов (ВИДЕО)

Лацио се издъни у дома срещу Дженоа, Сасуоло взе първа победа като гост, вижте всички резултати в Италия

Интер постигна страхотна победа с 3:0 на един от най-негостоприемните стадиони в Италия в 11-ия кръг на Серия А. Отборът на Валтер Мадзари наказа „Удинезе” в неговата крепост „Фриули” с голове на Паласио, Ранокия и Рики Алварес.

Миналата седмица Рома прекъсна серията на Удине от 22 поредни мача без поражение у дома след минимален успех с 1:0, но днес „зебрите” претърпяха истинско крушение.

Мадзари опита нещо ново в схемата на Интер. Фреди Гуарин заигра по-напред зад нападателя, а Рики Алварес бе върнат по-назад в центъра на мястото на Матео Ковачич.

Налдо блокира Паласио, а вратарят Бъркич изби шут на Камбиасо. Джонатан изведе Нагатомо, но японецът от чиста позиция стреля неточно.

Натискът на Интер обаче даде плодове. Алжирецът Тайдер центрира от пряк свободен удар и прецизен изстрел с глава на Родриго Паласио доведе до първия гол след 25 минути игра.

Голът разстрои домакините и само 4 минути по-късно Бъркич увисна при корнер на Камбиасо и Андреа Ранокия на втора греда удвои с воле – 2:0. Така централният бранител се превърна в първият италианец, който бележи за Интер този сезон.

Защитата на гостите не позволи на Ди Натале и Луис Муриел да намалят до почивката.

След почивката Интер не позволи да се пропука в защита, а в добавеното време Рики Алварес бе точен след пас на Паласио и оформи крайното 3:0 на празна врата.

Преди това Гуарин удари греда с мощен шут, а Ди Натале и Ранокия бяха принудително заменени в двата отбора заради контузии.

Интер е 4-ти с 22 точки, на 8 зад лидера Рома, който е с мач по-малко. Удинезе има 13 точки на 10-о място.

Лацио изненадващо загуби с 0:2 у дома от Дженоа.

„Орлите” доминираха през първата част, но невероятните изяви на стража Матиа Перин оставиха мача без голове до почивката.
„Грифоните” нанесоха своя удар след почивката.

След час игра гръцката резерва Йоанос Фетфацидис даде извеждащ пас за Кучка отляво, той се измъкна от Кандрева и от малък ъгъл прониза Федерико Маркети за 1:0.

Сиани отклони една топка с ръка в пеналта на Лацио 12 минути по-късно и от бялата точка Алберто Джилардино не сбърка за 2:0.
Опитите на Лацио да се върне в мача останаха без резултат.

Лацио е на седмо място с 15 точки. Дженоа почти го настигна на осмо място с 14.

Верона взе шеста поредна победа у дома след 2:1 над Каляри. Освен Верона, само Ювентус и Рома могат да се похвалят, че са безгрешни пред своя публика в Серия А.

Николай Михайлов за 11-и пореден път не игра за отбора от Града на Ромео и Жулиета, като този път дори на бе в групата, защото е контузен, а бразилецът Рафаел пазеше отново.

Лука Тони изведе напред Верона още в 8-ата минута, Бошко Янкович удвои в 57-ата, а в самия край Конти намали, но сардинците нямаха време за повече и Верона взе нови 3 точки.

Верона е на страхотното пето място с 22 точки, колкото има и 4-ия Интер. Каляри е 15-и с 10.

Сасуоло взе първи успех като гост в шампионата след фантастично 4:3 срещу Сампдория.

В Генуа головото шоу бе започнато от Никола Поци в 19-ата минута, който изведе домакините напред. Два гола на Берарди, от които втори от дузпа и Флор оФлорес обърнаха мача с главата надолу до 63-ата минута за 3:1 в полза на новака.

Едер и Де Силвестри вкараха две бързи попадения за 3:3 и 9 минути преди края ремито бе възстановено.

Втора дузпа на Берарди в 89-ата оформи неговия хеттрик и Сасуоло грабна три безценни точки за 4:3.