3. Интер излезе втори след голяма битка в Рим (ВИДЕО+СНИМКИ)

Интер излезе втори след голяма битка в Рим (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гостите на два пъти повеждаха в резултата, но „вълците“ изравняваха и в крайна сметка се стигна до подялба на точките

Рома завърши 2:2 с гостуващия Интер в дербито от 14-ия кръг на италианската Серия „А“. Гостите на два пъти повеждаха в резултата, но „вълците“ изравняваха и в крайна сметка се стигна до подялба на точките.

Още в първата минута на срещата стражът на „нерадзурите“ Самир Ханданович се намеси при удар на Николо Дзаниоло. Интер отговори с добър удар на Балде Кейта в 11-ата минута, но топката попадна в ръцете на Робин Олсен. Последваха опасни удари на Алесандро Флоренци и Патрик Шик, които накараха Ханданович отново да показва класа. В 26-ата минута Флоренция нацели гредата, а четири минути по-късно звездата на гостите Мауро Икарди имаше своя шанс, опитвайки се да прехвърли Олсен, който обаче спаси.

Така се стигна до 37-ата минута, в която Балде Кейта даде преднина на гостите след центриране от Д'Амброзио и добър завършващ удар. Рома се опита да отвърне на удара почти веднага, но Ханданович изби в корнер шут на Александър Коларов от фаул.

Малко след почивката в 52-ата минута „вълците“ изравниха чрез Дженгиз Юндер, вкарал красив гол от далечна дистанция за 1:1. В този момент Ханданович не помръдна и само изгледа топката след бомбения удар на турския национал.

В 66-ата минута Мауро Икарди даде нова преднина на Интер. Капитанът на гостите засече центриране от ъглов удар на Марсело Брозович. Рома изравни сравнително бързо, след като в 73-ата минута получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Марсело Брозович. Първо съдията Джанлука Роки не отсъди дузпа, но след помощ от ВАР посочи бялата точка и Александър Коларов изравни за 2:2.

До края на мача нито един от двата тима не успя да вземе превес в резултата и се стигна до подялба на точките.

След равенството Интер се изкачи на втората позиция с 29 точки преди мача на Наполи срещу Аталанта в Бергамо в понеделник вечер. Рома е на седма позиция с 20 точки и на пет от челната четворка.
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1