3. Интер изпусна нови две точки в борбата за Скудетото - 1:1 с Палермо (видео)

Интер изпусна нови две точки в борбата за Скудетото - 1:1 с Палермо (видео)

"Нерадзурите" надиграха своя съперник, но не можаха да спечелят, Милан лидер в Серия "А" при победа утре

Интер изпусна нови две точки в борбата за Скудетото  - 1:1 с Палермо (видео)

Интер изпусна нови две точки в борбата за пета поредна титла на Италия – 1:1 с Палермо като гост. Само няколко дни след успеха над Челси „нерадзурите” трябваше да изиграят още един много тежък двубой – гостуването на негостоприемния „Ренцо Барбера”, където местният тим наказва почти всеки изправил се отбор.

Въпреки че показа стабилна игра и в последните минути тотално надигра своя съперник, отборът на Моуриньо не успя да спечели мача и ако утре Милан победи Наполи, ще излезе начело в Серия "А".

Милито откри за Интер в началото на мача от дузпа, а Кавани изравни в 24-ата.

Мачът започна много добре за Интер. След няколко нелоши атаки се стигна и до 10-ата минута, когато след корнер за нарушение срещу Лусио реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Диего Милито, който не сгреши с удар под гредата.

В 17-ата минута Камбиасо центрира и отново Милито стреля от няколко метра с глава, но топката мина малко над гредата. Малко по-късно и Деян Станкович пробва своя удар, но без успех.

Палермо също гледаше към вратата на Сезар и в 24-ата минута шансът се отвори. Капитанът на домакините Фабрицио Миколи пусна хубав извеждащ пас към уругвайския стрелец Едисон Кавани, който с удар в долния десен ъгъл изравни.

До края на първата част и двата отбора имаха по още няколко добри положения, но до гол така и не се стигна.

През второто полувреме гостите излязоха много по-мотивирани. Изглежда Жозе Моуриньо, си бе свършил работата в съблекалнята, защото десет минути след началото на втората част домакините вече  бяха натикани в собствената им половина. Отборът се окопа в своята част и разчиташе на страхотните си контраатаки чрез неуловимия бързак Миколи.

Така на няколко пъти „орлите” имаха много сериозни атаки, в които Лусио, Майкон и Самуел даваха най-доброто от себе си, за да ги спрат.

От друга страна пък „нерадзурите” нападаха постоянно вратата на Сириджо. След влизането на Пандев и Тиаго Мота атаката на Интер се освежи. Снайдер постоянно сновеше в центъра и хвърляше пасове във всички посоки. Накрая, затворени в наказателното си поле, играчите на Палермо бойко пазеха резултата.

Най-фрапантното положение за Интер бе в 73-ата минута, когато след корнер Валтер Самуел стреля с глава, но топката мина на милиметри от страничната греда. В последните 10 минути пък бяха блокирани удари на Камбиасо, Ето’о и Снайдер.

Домакините можеха и да направят невероятен обрат, след като в даденото от съдията продължение Миколи изпълни страхотно отляво пряк свободен удар, но само световната класа на Жулио Сезар спаси от поражение в последните мигове отбора.

Палермо - Интер 1:1
0:1 Милито 10' (дузпа)
1:1 Кавани 24'

Палермо (4-4-2): Сириджо, Бово, Касани, Кяер, Балзарети, Пасторе, Миглиачио, Ночерино, Симплицио (Бертоло 56'), Кавани (Ернандес 90'), Миколи;

Интер (4-4-2): Сезар, Санети, Лусио, Майкон, Самуел, Сантон (Мота 66'), Станкович (Пандев 66'), Снайдер, Камбиасо, Ето’о, Милито;

Жълти картони: Бово, Миглиачио (Палермо), Лусио, Майкон, Самуел, Станкович, Милито (Интер);
Червени картони: ------
Стадион: „Ренцо Барбера”, Палермо, 37 000;

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1