3. Интер лесно удари Палермо с 3:1 (ВИДЕО)

Интер лесно удари Палермо с 3:1 (ВИДЕО)

Ивайло Чочев игра 68 минути и изпусна добро положение, Палермо никога не е побеждавал Интер като гост

Ивайло Чочев бе титуляр и игра 68 минути, но Интер сравнително лесно срази неговия Палермо с 3:1 в последния мач от 28-ия кръг на Серия А. Така прокобата сицилианците никога да не печелят като гости на този съперник продължава.

„Нерадзурите” на Манчини добиха самочувствие след успеха с 3:0 над Ювентус през седмицата, въпреки драматичното отпадане на полуфинал след дузпи за Купата на Италия. Палермо пък бе като прокълнат на „Джузепе Меаца” – 8 ремита и 19 загуби.

Адем Ляич получи извън наказателното поле от Иван Перишич и хубаво намери долния ъгъл за 1:0 в 11-ата минута с първия си гол за последните 11 мача.

Грешка на Кондогбия даде отличен шанс на Чочев, но той се поколеба и изпусна момента за стрелба.

Интер удвои в 23-ата минута, когато Паласио центрира отдясно, а Икарди изпревари Джанкарло Гонсалес и с левия крак отклони в далечния ляв ъгъл – 2:0.

Франко Васкес стреля силно и Карисо изби при хубава атака, подхваната от Ивайло Чочев.

Перишич накара Сорентино да вади с една ръка покрай гредата, а Палермо върна един гол преди почивката. Рисполи нахлу отдясно и търкули в наказателното поле за Франко Васкес, който прати под гредата за 2:1.

Интер остана по-добрият отбор и след почивката и Иван Перишич успокои домакините с трети гол в 54-ата минута след добро отиграване на Икарди.

Чочев отстъпи място на Куесон в 68-ата минута, а неговият Палермо не можа да се върне в мача и остана без успех  в шести пореден мач.

Интер е пети с 51 точки и пак подгони четвъртия Фиорентина (53) и третия Рома (56). Палермо има 27 точки и е само на една пред зоната на изпадащите.