3. Интер не издържа срещу Верона с човек по-малко (ВИДЕО)

Интер не издържа срещу Верона с човек по-малко (ВИДЕО)

“Нерадзурите” стигнаха до 2:2 в двубой с червен картон и изпусната дузпа

Интер и Верона предложиха истинско зрелище в двубой от 11-ия кръг на Серия А. Двата съперника направиха емоционално 2:2 на стадион “Джузепе Меаца”, като  страстите и интересните положения не липсваха.

Домакините завършиха срещата с 10 души, след като Гари Медел получи втори жълт картон през второто полувреме за игра с ръка в наказателното поле. До 89-ата минута Интер успя да удържи крехката си преднина, но влезлият като резерва Лопес помрачи вечерта на старши треньора Валтер Мадзари.

Така, след този двубой Интер остава на деветата позиция във временното класиране на първенството с актив от 16 точки. Докато Верона се изкачи с една позиция и вече е 10-и с 14 точки.

Отборът на Интер започна добре срещата, атакуващо, но първи допусна гол. Още в 10-ата минута Лука Тони завърши бърза контараатака на гостите, започната от Халфредсон. Това обаче не наруши ритъма на “нерадзурите” и те продължиха да доминират. След осем минути равенственото бе възстановено. Мауро Икарди стана голмайстор след добре изградена атака, в която участваха още Паласио и Ранокия.

Домакините владееха топката впечатляващите 77% от игровото време на първото полувреме и бяха оправили цели 14 удара към вратата на Верона. До повече попадения обаче не се стигна през първите 45 минути.

Втората част започна по най-добрия начин за Интер, като отново Икарди попадна в прегръдките на своите съотборници. В 48-ата минута Паласио намери с остър пас Икарди, който от около 2 метра от голлинията не сбърка.

В 51-ата минута обаче всичко за домакините започна да се развива с негативен знак. Медел игра с ръка в наказателното поле и главният съдия без да се замисли му показа жълт картон, който му беше втори заради предупреждение от първото полувреме, и посочи точката за изпълнение на дузпа. Зад топката застана Тони, но Ханданович запази хладнокръвие и спаси.

Гостите от Верона се възползваха от численото си преимущество и на свой ред започнаха да владеят повече топката, докато футболистите на Интер предимно се браниха в опит да съхранят крехката си преднина. Кристодополус можеше да изравни в 67-ата минута, но ударът му се отби от горната греда. В 89-ата минута обаче влезлият като резерва Лопес поля с леден душ домакините с изравнителния си гол, с който сложи точка на този двубой.