3. Интер победи Дженоа в инфарктен мач с четири дузпи и два червени картона (видео)

В треньорския дебют на Андреа Страмачони „нерадзурите” постигнаха успех с 5:4

Отборът на Интер победи гостуващия Дженоа с 5:4 в мач от 30-ия кръг на Серия А.

Получи се открит и интересен двубой с много положения пред двете врати. Освен с нетипичната резултатност за италианското Калчо, срещаа ще се запомни още с дебюта на Андреа Страмачони като наставник на „нерадзурите”, с четирите отсъдени дузпи и двата червени картона показани от главния арбитър Паоло Валери.

Диего Милито се разписа на два пъти в 13-ата и 27-ата минута преди Валтер Самуел да направи преднината на домакините класическа в 38-ата.

Тимът от Генуа намали преднината чрез Емилиано Морети в продължението на първата част, а Родриго Паласио се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Хавиер Занети в наказателното поле в 59-ата.

Мауро Сарате възстанови преднината от два гола на Интер с гол в 74-ата минута, но след нова дузпа, този път предизвикана от нарушение на вратаря Хулио Сезар, който получи директен червен картон, Алберто Джилардино направи резултата 4:3.

Своенравният рефер, който явно бе решил да поставя рекорд по отсъждане на 11-метрови наказателни удари, свири такъв и в полза на Интер в 85-ата минута за нарушение на Фернандо Белуши, който също бе изгонен и по този начин численото равенство на терена бе възстановено. С изпълнението се нагърби Диего Милито, който хладнокръвно реализира.

Фарсът стана пълен в последната 90-а минута, когато за нарушение на Лусио съдията за четвърти път посочи бялата точка. Зад топката застана Джилардино и фиксира крайния резултат 5:4.

По този начин "нерадзурите" се изкачват на седма позиция с актив от 44 точки, докато Каляри в 12-и с 37 пункта.