3. Интер побутна титлата към ръцете на Ювентус (ВИДЕО)

Интер побутна титлата към ръцете на Ювентус (ВИДЕО)

Икарди вкара гол и даде асистенция за 2:0 над Наполи

Интер победи Наполи с 2:0 в голямото дерби от 33-ия кръг на Серия А и приближи шампиона Ювентус до петата поредна титла. Мауро Икарди вкара първия гол и даде асистенция за втория през първата част.

Интер събра 61 точки и води битка с Рома (64 и мач по-малко) за третото място, което праща в Шампионска лига. Наполи остана със 70 и Ювентус (76) има шанс да се откъсне с 9 на върха, ако бие закъсалия Палермо като домакин в неделния ден.

Гонсало Игуаин пак беше наказан и атаката на Наполи се водеше от Маноло Габиадини. Отборът на Сари владееше много повече топката, но без почти нищо опасно пред Ханданович.

В 4-ата минута Икарди овладя дълъг пас на Гари Медел с десния крак и пусна над идващия Пепеп Рейна с левия за 1:0. Наполи искаше засада и повторенията показаха, че десният крак на нападателя наистина е бил зад защитата, но положението беше много тънко, а голът – зачетен.

Миранда пресече центриране на Стринич за Габиадини, а Ханданович загря ръкавиците след тупалка на Хамшик. Словенският страж с една ръка извади удар на Алан под гредата.

Перишич имаше шанс за втори гол, но плонжът му с глава изпрати кълбото в аут на втора греда. Вторият гол обаче не закъсня и Икарди пак избегна засадата, за да намери Марсело Брозович, който копна над Рейна за 2:0.

Наполи владееше топката в 67,8% от времето през първата част и губеше с два гола.

Без Игуаин, гостите бяха беззъби в атака и дори след влизането на Гулам, Мертенс и ЕЛ Кадури след почивката не стигнаха дори до един гол.