3. Интер разгроми Читадела и продължава напред за купата

Интер разгроми Читадела и продължава напред за купата

"Нерадзурите" надвиха втородивизионния тим с 4:0 на "Джузепе Меаца"

Отборът на Интер се класира за четвъртия кръг на турнира за Купата на Италия, след като днес се наложи с категоричното 4:0 като домакин на втородивизионния Читадела. Срещата от третия кръг на надпреварата се игра на стадион „Джузепе Меаца” в Милано.

Домакините откриха резултата в 18-ата минута с гол на Джонатан. В 30-ата минута Пекорино от състава на Читадела бе изгонен, а „нерадзурите” получиха правото да изпълнят дузпа и поведоха с 2:0, след като Родриго Паласио не сбърка от бялата точка. При аванс от два гола в полза на Интер дойде и краят на първото полувреме.

В 59-ата минута домакините достигнаха до трети гол, който отново бе дело на Паласио, а крайното 4:0 оформи Андреа Ранокия в 63-ата минута.

Сезонът в италианската Серия А стартира следващия уикенд, а в първия кръг Интер е домакин на Дженоа.