3. Интер размина Катания с 3:0 и взе втора поредна победа (ВИДЕО)

Интер размина Катания с 3:0 и взе втора поредна победа (ВИДЕО)

Паласио, Нагатомо и Рики Алварес бяха точни за "нерадзурите", които още не са допуснали гол в Серия А

Интер тресна Катания с 3:0 като гост във втория кръг на Серия А и има пълен актив от 6 точки след успеха с 2:0 над Дженоа на старта. Паласио, Нагатомо и Рики Алварес бяха точни за „нерадзурите”, които се изравниха на върха с Наполи, Юве и Рома.

През първата част Катания играеше по-добре, но Интер използва своя шанс и поведе. Лето, Бергесио на два пъти и пак Лето пропуснаха от добри позиции в началото.

В 19-ата минута Джонатан  нахлу по десния фланг и сервира за Родриго Паласио, който имаше лесната задача отблизо да отклони в мрежата за 1:0.

Спиоли пропусна, а съдията правилно подмина претенции на Алмирон за дузпа.

Матео Ковачич получи шанс да започне като титуляр, но Валтер Мадзари го извади още преди края на първата част и пусна Тайдер.

11 минути след почивката Интер удвои. Паласио центрира, Нагатомо се промъкна на задната греда и разстреля Андухар с глава за 2:0.
Японецът се разписа за втори пореден път след гола си в първия кръг.

Интер се дръпна назад и чакаше удобен шанс на контра да убие интригата. Безцелното разиграване на топката не помогна на Катания и гостите оформиха класиката 10 минути преди края.

Рики Алварес овладя след пас на Нагатомо, излъга двама бранители и с прецизен удар се разписа с помощта на гредата за 3:0.

Интер има пълен актив от 6 точки, а Катания все още е без спечелена точка.

Фиорентина изнесе футболна лекция на Дженоа и спечели с 5:2 като гост на „Мараси”.

„Виолетовите” решиха мача още до почивката, когато вече водеха с 3:0 след голове на звездното трио Алберто Акуилани, Джузепе Роси и Марио Гомес.

Джилардино върна един гол в 54-ата минута, но Джузепе Роси веднага покачи на 4:1.

Лоди бе точен от дузпа за 2:4, но в добавеното време Марио Гомес сложи точка на спора с още един гол от дузпа за 5:2.

Сампириси пък бе изгонен от тима на Дженоа пак в добавеното време.

Антонио Касано се разписа за Парма, но „дуковете” загубиха гостуването на Удинезе с 1:3.

„Зебрите” поведоха с голове на Баду и Орто, но Касано даде надежди на Парма в края.

В последната минута на редовното време Луис Муриел се разписа от дузпа и пречупи гостите за 3:1.