3. Интер се докопа до точката в спектакъл 3:3 на "Бентегоди" (ВИДЕО)

Интер се докопа до точката в спектакъл 3:3 на "Бентегоди" (ВИДЕО)

Верона направи труден живота на Манчини и компания

Последният в класирането на Серия А Верона и един от претендентите за челните места Интер си спретнаха спектакъл в ранния неделен мач от 24-ия кръг на Калчото. Двубоят на „Бентегоди” завърши 3:3, като домакините осъществиха пълен обрат до 3:1 след почивката, но гостите от Милано, които поведоха рано, се добраха до точката с две късни попадения.

Верона беше последен в класирането, но в настроение след първата си победа миналия кръг и непобеден в четири. „Договете” не бяха постигали пълен успех над Интер от 24 години насам. Те успяха да постигнат едва две равенства от победата 1:0 на „Бентегоди” през февруари 1992 г.

Три гола паднаха между 8-ата и 16-ата минута. Джейсон Мурильо изведе Интер след корнер и удар с глава, тупнал пред вратаря. Това бе първият гол, който „нерадзурите” отбелязаха в първите 15 минути на мач от Серия А.

Верона изравни в 13-ата минута също при корнер. Лука Мароне центрира за Филип Хеландер, който се извиси над всички и заби отблизо с глава.

Обратът дойде три минути по-късно. Центриране от фаул на Мароне намери главата на Ерос Пизано, който се промъкна между защитниците.

Впечатляващо воле на Марсело Брозович при центриране на Икарди профуча покрай вратата на домакините преди почивката.

Верона думна трети гол в 57-ата минута. Артур Ионита заби с глава отново след корнер сред купа от играчи.

14 от общо 19-те гола на тима, воден от Луиджи Делнери, бяха отбелязани след статично положение.

Интер се хвърли да изравнява и Икарди намали в 61-ата минута след чудесно подаване на Перишич, като Мауро беше на една линия с последния в защита, за да прехвърли вратаря и да отбележи 10-ия си гол този сезон.

Хуанито Гомес пропусна преди Интер да изравни след контраатака в 78-ата минута. Иван Перишич се възползва от подаване на задната греда и намери близкия ъгъл. Асистенцията бе на Родриго Паласио.

Драмата в края бе пълна. Двата отбора търсеха победата до последно, като Жилберто от Верона удари греда.

Верона остана последен с 15 точки, като отстъпва с 9 от 17-ия Сампдория, докато Интер не може да бъде изместен от 4-ата позиция (45 точки).

ИНТЕР – ВЕРОНА 3:3
0:1 Мурильо (8’)
1:1 Хеландер (13’)
2:1 Пизано (16’)
3:1 Ионита (57’)
3:2 Икарди (61’)
3:3 Перишич (78’)