3. Интер се измъкна цял-целеничък от Каляри – 2:1

Интер се измъкна цял-целеничък от Каляри – 2:1

Шампионите трепериха 90 минути срещу сардинци

Невероятен късмет осигури трите точки за Интер при гостуването на „нерадзурите” срещу Каляри. Диего Милито отбеляза два гола за гостите, които обаче в продължение на 90 минути се намираха под масивна обсада от страна на Каляри. Домакините откриха от дузпа в 15-ата минута чрез Жеда, но въпреки това не спряха да търсят нови попадения до края на първото и през второто полувреме. Изключителен малшанс попречи на Каляри да изравни на Интер, но гредата и късметът на защитата в „синьо-черно” също се погрижиха това да не се случи.

В мач от четвъртия кръг на италианската Серия „А” Интер имаше наглед леката задача да гостува на спечелилия само една точка от началото на сезона отбор на Каляри. Очакванията на гостите не бяха оправдани, след като домакините започнаха мача с уверени разигравания. Извеждащо подаване в първите минути успя да достигне до Матри, който обаче бе изпреварен от спринтиращия Жулио Сезар.

След 15 минути игра домакините спечелиха правото да изпълнят наказателен удар, а главното действащо лице в случая бе нападателят Алесандро Матри, който бе повален от Майкон в наказателното поле. Бранителят на „черно-сините” получи жълт картон за намесата си, а зад топката застана бразилецът Жеда. Нападателят прати топката в противоположна на плонжа на Сезар посока и откри изненадващо резултата в полза на домакините.

Моменти след това в 17-ата минута Каляри едва не удвои преднината си. Матри отново бе изведен зад гърба на отбраната, след като Лусио бе покрил засадата, но за съжаление на местната публика таранът стреля отстрани на вратата.

Най-доброто положение за гостите дойде в 36-ата минута чрез Самуел Ето’о, на който сантиметри не достигнаха да отбележи от пряк свободен удар. Резултатът остана непроменен до почивката. И след паузата Каляри продължи да търси ново попадение. Усилията на домакините едва не бяха възнаградени в 48-ата минута когато Андреа Косу удари греда, отново милиметри се оказаха в полза на Сезар. 40-секунди по-късно отново Косу бе в основата на нова 100-процентова възможност. Халфът центрира от левия фланг към Микеле Канини, който от непосредствена близост не успява да преодолее Жулио Сезар. Две минути по-късно изконната максима „ако не вкарваш, ти вкарват” бе оправдана от Интер. Диего Милито проби в наказателното поле на Каляри и от десетина метра разстреля стражът Маркети – минутата е 51-а. В 55-ата гостите вече водеха в резултата, а намръщеният Жозе Моуриньо обърна намръщената си физиономия наопаки. Милито спести големия срам на Интер, след като овладя далечен пас и след няколко крачки с технична парабола прехвърли Маркети за 2:1.

Домакините бяха на крачка от гола за пореден път в 77-ата минута. Нене с изящен фалцов удар затрудни максимално Жулио Сезар. Стражът изби, а Десена вече виждаше топката в мрежата, но не преди забележителна намеса на Кордоба, който спаси положението. Минута преди края Жеда също имаше възможност да донесе точка на изстрадалия Каляри, но прати удара си встрани от вратата на Интер.

В крайна сметка Интер успа да запази крепката си преднина и с два гола на Милито се върна сред водещите три състава на Италия. Дженоа загуби срещата си с Киево и слезе от второто място.

Каляри – Интер 1:2
1:0 Жеда 15’ (дузпа)
1:1 Милито 51’
1:2 Милито 55’

За Каляри: Маркети; Марцорати, Астори, Канини, Агостини; Биондини, Конти, Десена; Косу, Жеда;

За Интер: Жулио Сезар; Майкон, Кордоба, Лусио, Сантон; Дзанети, Камбиасо, Станкович; Снайдер; Милито, Ето’о;