3. Интер се върна в калта след 0:1 от Лече (видео)

Интер се върна в калта след 0:1 от Лече (видео)

Разликата с лидера Ювентус вече е 9 точки

Отборът на Интер допусна може би крушителна грешка в борбата си за титлата, след като днес отстъпи с 0:1 пред един от най-слабите тимове в Калчото - Лече. Двубоят се игра на стадион "Вия дел Маре" и бе от програмата на 20-ия кръг на италианската Серия "А".

Мачът премина изцяло под диктовката на "нерадзурите", които отправиха цели 20 удара към вратата на Бенаси, от които обаче само 4 намериха очертанията й.

Двубоят започна с натиск на Интер и пропуски в началото на Милито и Снайдер. Домакините пък разчитаха основно на контраатаки, за да затруднят отбраната на "нерадзурите", като основно звездата Куадрадо тормозеше защитата на съперника. С пропуски за Лече се отличиха именно Куадрадо, както и Луис Муриел.

С течение на времето натискът на хората на Клаудио Раниери се засилваше, но изстрелите продължаваха да летят далеч от целта. В 30-ата минута Самуел засече опасно с глава центриране на Снайдер, но Бенаси бе на място и улови. 120 секунди по-късно пък, Камбиасо изведе Пацини на изгодна позиция, ала и неговият удар бе спасен от стража на Лече.

Така се стигна до 40-ата минута, когато домакините, противно на всякаква логика, излязоха напред в резултата. Тогава Одо центрира в наказателното поле, където топката попадна в Джакомаци, който с десния крак направи безпомощен Сезар за 1:0.

До края на полувремето Пацини и Самуел отправиха по още един неточен шут, но нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за Лече.

През второто полувреме натискът на "нерадзурите" ставаше все по-силен, докато домакините изпадаха във все по-глуха защита.

Така дойде 51-ата минута, когато Самуел бе на косъм от това да възстанови статуквото, ала ударът му с глава след центриране на Алварес от корнер срещна гредата.

След това положение Лече опита да накъса играта в центъра на терена, но "нерадзурите" бързо си върнаха инициативата и в последните 15 минути пред вратата на Бенаси закипя.

Снайдер, Пацини, Алварес и Майкон един след друг опитаха да се разпишат, но или изстрелите им излизаха в аут, или вратарят на Лече ги разколебаваше.

До края на двубоя обаче нов гол не падна и така Лече хвърли бомбата на 20-ия кръг в Калчото, надигравайки тима на Интер с 1:0 на своя "Вия дел Маре".

След успеха домакините се изкачиха на 18-о място във временното класиране с актив от 16 точки, на 3 от спасителния бряг. Гостите от Милано пък са 5-и с 35 пункта, на цели 9 зад лидера Ювентус.