3. Интер си осигури сребърните медали в Италия след 3:1 над Фиорентина

Интер си осигури сребърните медали в Италия след 3:1 над Фиорентина

Ето' и Коутиньо блеснаха на "Джузепе Меаца"

Интер почти си осигури сребърните медали в Италия, след като надигра с 3:1 Фиорентина. Това стана така, след като борещия се да не изпадне Лече надигра в изключително важен мач Наполи с 2:1. Така „нерадзурите“ вече водят с 4 точки пред „адзурите“ два кръга преди края.

Срещата започна повече от добре за Леонардо и компания. Пацини откри резултата в 25-ата минута, след супер асистенция на Самуел Ето‘о, а три минути след това Камбиасо покачи на 2:0 след ново подаване на камерунския лъв.

Второто полувреме гостите започнаха да играят по-активно и търсеха начин да се върнат в мача. В 52-ата минути Джилардино пропусна най-добрата възможност за своя отбор до момент. След много добро подаване на Монтоливо, опитният голмайстор се измъкна съвсем сам в малкото наказателното поле, но чукна топката покрай гредата. Малко по-късно пък Керчи пробва не лош изстрел от границата не пеналта, но Сезар спаси.

В 60-ата минута пък Санети центрира добре отляво, а Киву бе много близо до гол от малък ъгъл.

Десет минути след това флорентинците достигнаха до нова опасност, след като Муту пробва интересен удар с гръб към вратата и замалко не прехвърли Сезар. В 74-ата минута логичното се случи. Марио Сантана даде прекрасен пас зад защитата на „нерадзурите“, Джилардино си спря топката с коляно, след което на скорост отправи плътен изстрел в десния ъгъл и намали резултата.

Супер талантът Филип Коутиньо обаче се отблагодари по прекрасен начин за доверието на Леонардо да го пусне титуляр в 77-ата минута. Бразилецът отправи страхотен фалцов шут от пряк свободен удар, който матира Артур Боруц.

Така може почти сигурно да се каже, че Интер ще завърши втори в Италия, тъй като има гостуване в предпоследния кръг именно на Наполи, но след това домакинства на Катаня, който не играе абсолютно за нищо.

Интер - Фиорентина 3:1
1:0 Пацини 25'
2:0 Камбиасо 28'
2:1 Джилардино 74'
3:1 Коутиньо 77'