Испания остави Холанд без Евро 2024 (ВИДЕО)

Гави прати Ла Фурия в Германия

Испания е шестият тим с виза за Евро 2024! Ла Фурия удари Норвегия с 1:0 в Осло и си гарантира място на финалите в Германия догодина, а успехът прати и Шотландия на големия форум. В герой за гостите се превърна 19-годишният Гави. Халфът на Барселона се разписа за 5-и път за своята родина, превръщайки се в най-младия футболист за трикратния европейски шампион, достигайки до тази кота през новия век.

Поражението за скандинавците пък означава, че Норвегия остава далеч от финалите. Това ще е пореден форум за звездата на Манчестър Сити Ерлинг Холанд, на който той няма да участва. За последно викингите бяха на Eвро 2000 в Нидерландия и Белгия.

В норвежката столица попадение на Анси Фати бе отменено преди почивката заради засада на Алваро Мората. Именно нападателят на Атлетико бе в основата на гола 49-ата минута, когато след продължителен карамбол в наказателното поле на домакините топката попадна на крака на Гави и той се разписа.