3. ИСТОРИЧЕСКО: Брайтън заслужи точка срещу Арсенал (ВИДЕО+СНИМКИ)

ИСТОРИЧЕСКО: Брайтън заслужи точка срещу Арсенал (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Топчиите“ не можаха да спечелят, макар да поведоха още в началото

Брайтън записа първото в своята история равенство срещу Арсенал във Висшата лига, след като стигна до 1:1 в срещата с „топчиите“ от XIX кръг на английската Висша лига.

Гостите от Лондон поведоха още в седмата минута, когато намиращия се в отлична форма Пиер-Емерик Обамеянг вкара своя гол номер 13 и затвърди лидерството си в класацията на реализаторите в Англия.

Арсенал обаче не можа да затвърди преднината си, а вместо направи много грешки в мача и допусна статуквото да бъде възстановено.

Това стана факт в 35-ата минута, когато Юрген Локадия се възползва от неубедителна намеса на Стефан Лихтщайнер и преодоля вратаря Бернд Лено, след което прати топката в мрежата – 1:1.

След почивката домакините от Брайтън бяха много стабилни и дори можеха да стигнат до пълен обрат, но Глен Мъри и Соломон Марч пропуснаха изгодни позиции.

Така в крайна сметка Арсенал взе точка, благодарение на която измести Челси от четвъртото място, но „сините“ са с мач по-малко, защото в 21:30 часа гостуват на Уотфорд.

ОБЗОР НА КРЪГА В АНГЛИЯ ВИЖТЕ ТУК.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1