3. Иван Иванов и Партизан погребани от Интер, "нерадзурите" са в следващата фаза (ВИДЕО)

Иван Иванов с малшанс и цял мач, италианците взеха своето по-категорично отпреди две седмици в Милано

Отборът на Интер победи с 3:1 като гост тима на Партизан (Белград), където играе родният защитник Иван Иванов. Италианците отново успяха да вземат своето, въпреки нелошата игра на сърбите. В днешния реванш миланци дори постигнаха по-убедителна победа, отколкото в първия мач, когато трудно биха с 1:0 с гол в 88-та минута.

В 32-та минута на два пъти Иванов бе близо до гола след удари с глава, но домакините нямаха късмет и вратата на "нерадзурите" остана суха. След равностойна първа част гостите взеха нещата в свои ръце с гол на Родриго Паласио в 51-та минута. Паласио се разписа по нетипичен начин - с гърди. Той бе на точното място, когато Фреди Гуарин проби отдясно, за да влезе в наказателното поле след неумела намеса на сръбската защита, включително и на Иванов. Гуарин центрира прострелно и за Паласио не остана нищо друго освен да се закове здраво на мястото си и да посрещне топката с гърди. За негова радост той успя да я насочи добре и да открие.

В 75-та минута отново Гуарин асистира на Паласио за втори гол. Този път Гуарин изведе съотборника си на добра позиция от половината на интеристите, като Паласио спринтира напред и вкара с нисък диагонален удар, с който на практика реши крайния изход на двубоя, а и отпадането на домакините от евротурнирите.

В 87-та минута и Гуарин вкара, за да оформи класическа преднина. Той получи добър извеждащ пас от резервата Касано, навлезе в пеналта и стреля за 3:0. Секунди по-късно Неманя Томич вкара почетно попадение за "гробарите", с което те се сбогуват с изданието на Лига Европа за този сезон.

Интер се класира за следващата фаза, тъй като има 10 точки от 4 мача, а след него е Рубин пак с толкова, но по-лоша голова разлика. Тимът от Казан по-рано днес надделя с 1:0 като гост в Баку. Аутсайдерите Нефтчи Баку и Партизан са аут от надпреварата, докато Рубин ще спори с интеристите за лидерското място.

Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе