3. Късна дузпа донесе на Фиорентина първа победа за сезона (ВИДЕО)

Късна дузпа донесе на Фиорентина първа победа за сезона (ВИДЕО)

"Виолетовите" отчаяха Лацио с гол в края за 2:1

С два гола на исландската резерва Алберт Тор Гудмундсон от дузпи през второто полувреме Фиорентина постигна първа победа през сезона в италианската Серия А.

Ла Виола се наложи на свой терен с 2:1 над Лацио и вече с 6 точки в пет мача излиза на 10-ото място в класирането. Гостите от Рим са на 7-а позиция със 7 точки, а в челото са Торино с 11, Удинезе и Наполи по 10.

Гостите от Лацио започнаха срещата много по-активно и в първите 20 минути наложиха надмощие. Вратарят на Фиорентина Давид де Хеа обаче показа класа и отби изстрели на Матиа Дзакани и на сенегалския нападател Булайе Диа.

След това играта се поизравни, но 4 минути преди края на първата част Лацио излезе напред в резултата. Разписа се испанският централен защитник Марио Хила, който засече с глава в мрежата центриране от ляво от свободен удар на Нуно Тавареш.

Исландецът Гудмундсон се появи за своя дебют на почивката, заменяйки Матиас Куарта и само след три минути застана зад бялата точка. Съдията Матео Марченаро отсъди дузпа заради фаул на Матео Гендузи. Вратарят на Лацио Иван Проведел нямаше шанс при изпълнението.

След това двата отбора се вкопчиха в здрава битка и всеки от тях търсеше победата. Късметът се усмихна на Фиорентина три минути преди да изтече редовното време, когато реферът отсъди втора дузпа. Първоначално той посочи ъглов удар, след като десният бранител Додо проби до аутлинията и центрира през Нуно Тавареш. Но заради това, че остана да лежи и да се превива от болка, реферът получи сигнал от колегите си от стаята за видеопомощ (ВАР). Той отиде край терена до монитора и прецени, че настъпването на Тавареш в крака на Додо е нарушение и посочи отново 11-те метра. Гудмундсон отново взе топката и я прати в средата вратата, за да гарантира първата победа на Фиорентина в първенството през този сезон.