3. Киелини шоу с два гола и автогол носят нови 3 точки на Италия (ВИДЕО)

Киелини шоу с два гола и автогол носят нови 3 точки на Италия (ВИДЕО)

Бранителят на Ювентус си вкара автогол, а после донесе победата на Италия с късен победен гол за 2:1

Джорджо Киелини изигра 90-минутен моноспектакъл и сам донесе драматична победа на Италия с 2:1 над Азербайджан в нашата квалификационна група H за европейското първенство във Франция през 2016 година. Киелини вкара два гола с глава в правилната врата и веднъж без да иска насочи в собствената в един хаотичен мач за тима на Антонио Конте.

Италия и Хърватия имат по 6 точки в групата и са лидери, след като хърватите биха България с 1:0 в София. Норвегия и България имат по 3 точки.

Скуадрата започна кампанията с 2:0 като гост на Норвегия и тази вечер играеше втория си мач на стадиона в Палермо. Голямата новина бе завръщането на Андреа Пирло в националния отбор за неговия 113-ти мач, след като магнетичният халф имаше намерение да се откаже от „адзурите” след Мондиала, но назначаването на Антонио Конте промени решението му. Заза и Имобиле отново бяха двойка в атака, но Мота, Верати, Де Роси и Освалдо бяха контузени.

Италия напълно контролираше мача през първата част и отправи 12 удара, 7 от които в очертанията на вратата, срещу само един неточен удар на гостите.

Маркизио прати в облаците от отлична позиция след пас назад на Имобиле в 5-ата минута. Далече удар на Бонучи се отклони от Заза и накара вратаря да прави спасяване. После корнер на Пирло бе насочен с глава от Бонучи и пак стражът на азерите се намеси.

Бонучи в тези минути играеше много напред и засече центриране на Имобиле със шпагат в аут. Бранителят на Ювентус настояваше и за дузпа за игра с ръка на Гусейнов, но съдията правилно замълча.

Друг защитник – Ранокия, също беше на стрелкова позиция, но с глава стреля високо при пряк свободен удар на Пирло.

Статичните положения все пак дадоха резултат за Италия минута преди почивката. Пирло центрира от корнер, Киелини беше изпуснат и с глава се разписа, след като вратарят Агаев напълно грешно прецени топката и се размина с нея. Това беше пети гол за Джорджо Киелини за националния отбор и негов трети с глава.

През втората част поднесе истинска драма. Първо Заза не успя с ножичен удар след марковия дълъг пас на Бонучи зад защитата.
Азербайджан се окопити и отправи втори удар, но Заза направи голям пропуск и не намери целта след добро центриране на Дармиан.

Азербайджан изравни от нищото в 76-ата минута. Центриране от корнер отдясно се удари в тялото на Киелини и авторът на първия гол си отбеляза автогол – 1:1.

Това още повече амбицира бранителя на Ювентус и той се превърна отново в герой. 8 минути преди края резервата Джовинко центрира на първа греда и Киелини с глава простреля Агаев за крайното 2:1.

Гол на Имобиле в края бе отменен за нарушение на Заза срещу вратаря преди това.

6 Малта 2 0 0 2 -5 0

Колко ще получава Клоп на новата си позиция?

Той ще прибира сериозна заплата

Удар за Англия! Сака и Джоунс отпаднаха от състава на "Трите лъва"

И двамата имат проблеми

Манчестър Юнайтед губи Мазрауи до средата на ноември

Той трябва да се подложи на хирургична интервенция

Става интересно! Ливърпул, Челси и Тотнъм с интерес към младок от Дортмунд

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори