Класика над Райо Валекано остави Жирона на шест точки от Реал (ВИДЕО)

Сензацията на Ла Лига продължава да записва страхотни резултати

Жирона победи Райо Валекано с 3:0 в последен мач от 26-ия кръг на Ла Лига. По този начин каталунците отново изпревариха съседите си от Барселона на второто място с 59 точки. Барса е с 57, а столичани остават 14-и с 25.

В 34-ата минута Янхел Ерера надскочи защитата на Райо от ъглов удар, но стреля право в ръцете на вратаря.

В 51-вата минута Столе Димитриевски спаси брилянтно удар на Виктор Циганков към долния десен ъгъл. Минута след това Циганков все пак даде аванс на Жирона, оползотворявайки асистенция на Мигел Гутиерес отляво.

В 76-ата минута гостите от Мадрид останаха с човек по-малко, след като Пеп Шавария получи втори жълт и респективно червен картон.

В първата минута от добавеното време Жирона все пак отбеляза втори гол, с който си реши всичко. Савио направи изумителен самостоятелен пробив, навлезе в наказателното поле и с хубав удар покачи на 2:0 в полза на Жирона.

Четири минути по-късно каталунците реализираха и трето попадение. Савио отново демонстрира страхотния си дрибъл и с нов самостоятелен пробив от десния фланг навлезе навътре и от малък ъгъл оформи крайното 3:0.