3. Лацио и Верона не се победиха в мач с 6 гола (ВИДЕО)

Лацио и Верона не се победиха в мач с 6 гола (ВИДЕО)

Двата тима на практика загубиха шансове за участие в Европа догодина

Отборите на Лацио и Верона на практика се простиха с надеждите догодина да играят в турнира на Лига Европа, след като завършиха наравно 3:3 на ст. „Олимпико” в мач от XXXVI кръг на италианското първенство.

Домакините поведоха след половин час игра с гол на Кейта, който се възползва от подаване на Кандрева и вкара шестия си гол от началото на сезона в калчото. Верона обаче отговори мигновено и минути по-късно изравни чрез Маркиньо. Второто полувреме започна ударно за „орлите”, които поведоха с 2:1 след гол на Лулич. В 69-ата минута обаче Сала изведе по прекрасен начин Итурбе, който не сгреши.

В 83-ата минута Верона стигна до пълен обрат – Ромуло засече подаване на Хелфредсон от фланга и от близко разстояние прати топката в мрежата на Лацио. „Орлите” обаче не бяха казали последната си дума, защото в добавеното време на мача Маури изравни, разписвайки се след добавка от дузпа, с което донесе точката на столичани.

Главният съдия Паоло Мазолени показа два червени картона в двубоя – на Лулич от Лацио и на Албертаци от тима на гостите.

Така и двата отбора почти загубиха по две точки и заемат 9-то и 10-то място с по 53 точки в класирането. Интер е с 57 и е в момента последния отбор, който има право да играе в Лига Европа. Снощи „нерадзурите” загубиха градското дерби с Милан с 0:1.