3. Лацио се измъкна от нов резил, „на магия” би последния (ВИДЕО)

Лацио се измъкна от нов резил, „на магия” би последния (ВИДЕО)

Раду се отличи с два гола за "римските орли"

Отборът на Лацио се спаси от нов резил. В мач от 25-ия кръг на Серия „А” „римските орли” бяха на крачка да завършат 2:2 с последния Сасуоло пред собствена публика, но благодарение на гол на Стефан Раду минути преди края се спасиха от нова порция критики.

Победата бе изключително важна за тима на Еди Рея, имайки предвид загубата с 1:3 от Катаня в миналия кръг, както и поражението с 0:1 от Лудогорец на „Олипико”.

Стефан Раду на два пъти и Мирослав Клозе се разписаха за Лацио, докато за тима на Сасуоло точни бяха Серджо Флокари и Антонио Флоро Флорес.

„Римските орли” на два пъти повеждаха в резултата и на два пъти бяха изравнявани. Раду откри за домакините в 37-ата минута със страхотен шут извън наказателното поле, като така завърши и първата част.

Малко след подновяването на играта Раду пробва нов шут, който обаче се превърна в пас към Клозе. Германският нападател се озова на страхотна позиция, но бранител на Сасуоло се намеси и блокира удара му.

Последните 20 минути на двубоя се заформи истинска драма. В 72-рата минута Фокари направи 1:1. След грешен пас на Ледесма, топката стигна до Манянели, който центрира в наказателното поле. Нападателят на Сауоло изпревари Сиани и от границата на малкото наказателно поле отбеляза.

Само две по-късно обаче бърза атака на домакините завърши с гол на Мирослав Клозе. Германецът бе изведен сам срещу Пеголо и очаквано не сбърка.

В 79-ата минута Сауоло отново изравни. Този път Флорес бе точен след страхотен удар от пряк свободен удар. Нападателят на Сасуоло стреля от около 20-ина метра, прехвърли стената и прати топката в горния десен ъгъл на Бериша.

В 83-ата Лацио поведе за трети път, като този път това бе достатъчно за успеха. Раду центрира в наказателното поле, Кандрева се опита да стреля с глава, но вместо това отклони топката с рамо и тя влетя в далечния ъгъл на Пеголо.

Въпреки победата, Лацио остава на 10-ата позиция с актив от 35 точки – толкова, колкото има и деветия Милан, но „росонерите” са с по-добра голова разлика. За Сасуоло това е шеста поредна загуба, а тимът остава на дъното на класирането със 17 точки в 25 мача.