3. "Лебедите" скалпираха "гражданите" и ги свалиха от върха (видео)

"Лебедите" скалпираха "гражданите" и ги свалиха от върха (видео)

Суонзи се наложи над Сити с 1:0, новият лидер е Юнайтед

Новакът Суонзи доказа и днес, че се намира в невероятна форма що се отнася за домакинствата на отбора, след като се наложи с минималното 1:0 над тима на Манчестър Сити. Срещата се игра на стадион "Либърти" и бе от програмата на 28-ия кръг на английската Висша лига.

Мачът започна с изненадващ натиск на домакините и неточен удар на Раутлидж още в 5-та минута.

Само 2 по-късно пък, "лебедите" получиха правото да изпълнят дузпа за фаул на Харт срещу Раутлидж. Зад топката застана Синклеър, но вратарят на "гражданите" спаси удара му в долния ляв ъгъл.

Въпреки пропуска от бялата точка домакините продължиха да натискат, но нови пропуски сътвоеиха Уилиямс, Каулкер и Сигурдсон.

Първата по-интересна ситуацията пред вратата на Суонзи дойде в 23-ата минута, когато Балотели опита късмета си от малък ъгъл, но топката излезе в аут.

До края на полувремето италианецът изтърва още няколко пъти от нелоши положения, но гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През второто полувреме обаче, нещата на терена се промениха и гостите станаха по-активният отбор, като в самото начало с пропуски за тях се отличиха Агуеро, Силва  и Насри.

С течение на времето натискът на "гражданите" се засилваше, но играчите на Суонзи бяха добре групирани в половината си, чакайки възможностите си на контраатака.

Така дойде и 83-ата минута, когато Раутлидж центрира страхотно в наказателното поле на Сити, където Люк Моор се извиси над всички и с глава даде преднина на "лебедите" - 1:0.

До края на двубоя хората на Манчини хвърлиха всички сили в атака, но пропуски на Джеко, Агуеро и Туре ги лишиха поне от равенството в мача.

След поражението "гражданите" отстъпиха лидерскатаси позиция на шампиона Манчестър Юнайтед, който вече е на точка пред градския си съперник. Домакините от Суонзи пък са 11-и с 36 пункта, на цели 14 от зоната на изпадащите.

Повечето членове на УЕФА искат Чеферин да остане до 2027г.